PAYLAŞ
Sandisk 200GB MicroSD Kart

Barcelona’da gerçekleşen MWC2015 etkinliği, hem günümüz teknolojilerini görmemizi sağlıyor. Hem de gelecekteki olanaklarımıza ışık tutuyor. Sandisk tarafından duyurulan 200GB boyutundaki MicroSD kart, ufak boyutuna rağmen herkesi heyecanlandırmaya yetti. Çünkü tırnak boyutuna sığdırılan 200GB veri, hem günümüz hem de gelecek teknolojisi açısından çok önemli.

Çıktığı an itibari ile dünyanın en büyük kapasityeye sahip MicroSD kartı ünvanını eline alan Sandisk, bundan önceki model olan 128GB’lık kart hacmini %56 arttırarak 200GB çıkartmış oldu. Özellikle depolama alanı konusunda sıkıtı yaşayanların heyecanlanacağı bir gelişme oldu.

Özellikleri ve fiyatı itibari ile daha çok porfesyonel fotoğrafçılar ve video işi ile uğraşanlara hitap edecek olan Sandisk, 90MB/s veri yazma hızı sunuyor. Boyutu ve hızı sayesinde 20 saat Full HD video kaytdına imkan tanıyacak.
[reklam]
Tabii ki boyutunu ve özelliklerini göze aldığımızda fiyatının yüksek olacağını tahmin etmek zor değil. SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kartının fiyatı yurt dışında 399 Dolar olacak. Bakalım ürün ülkemize giriş yapacak mı? Eminiz bu fiyata rağmen merakla bekleyenler olacaktır.

 • myspor net

  200 GB bu kadar kapasiteyi niye yaptınız şimdi,ne gerek var diyeceğim ama,özellikle kamera çekimleri video çekimleri için çok iyi olmuş.399 dolar fiyat ise bence fazla,biraz daha fiyatı düşmesi bekleniyor

 • cengiz

  Acele etmeyin 5 yıl sonra 100 gb depolamalar bize çok az gelecek emin olun buna.

 • aleejhoan

  200 gb ne ki arkadaşlar, her şeyin kalitesi artıyor, video kalitesi vs arttıkca boyutta artıyor, bunlar bize yetmez

 • merve

  Teknolojinin hızına yetişmek mümkün görünmüyor. Herşey bir çip içine girdi.

 • best54

  son zamanlarda gördüğümenenömli teknoloji haber. böyle bir ihtiyac vardı fiyat bekleyelim.