PAYLAŞ
2012

Yaşadığımız bu kâinatın elbet bir gün sonunun geleceğini hepimiz biliyoruz. Ve bu konuda çeşitli birçok söylenti dolaşıyor. Bazı insanlar Maya takvimine göre 2012 de kopması beklenen kıyamet gününe inanıyorlardı. Ve bu konuda birçok senaryolar yazıldı.

Hatta bunlardan en ilginçlerinden biride çok yakınımızda İzmir’in Şirince köyünde yaşandı. Maya takvimine göre kıyametin o bölgede kopmayacağına inanılmasından ötürü dünyanın her yerinden birçok insan bu köye akın etti. Tabii ki de Hollywood bu durumu da ticari bir kazanç faaliyetine dönüştürmeyi başardı.

2012 adlı filmde tüm dünya yok oluyor. Kıyamet kopuyor. Nuh tufanına benzettikleri bu olayda yaptıkları büyük gemilerle dünyadan kaçıyorlar. Fakat filmde de anlaşıldığı gibi gemiye sadece zenginler binebiliyor. Artık burada nasıl bir mesaj verilmek isteniyorsa orası size kalmış durumda. Fakat o kıyametten bile kurtulmayı başarıyorlar. Ve maya takvimine göre kıyamet sadece dünyada kopmuyor fakat onlar sadece dünyada koparıyor yine kaçacak bir yerler buluyorlar kendilerine. Efektler gayet güzel film de izlenebilecek bir film fakat anlatılanlar biraz tuhaf.