PAYLAŞ

Kış mevsimi demek yeni diziler demek. Bu sezonda da bir çok kaliteli dizi bizlerle buluşuyor. Yazımızda yeni başlayan veya yakında başlayacak yabancı diziler hakkında bir çok bilgiyi bulabilirsiniz. Bu yabancı dizileri kaçırmayın !

Better Call Saul

Yılın en çok beklenen dizisi diyebiliriz sanırım. Breaking Bad’in spin-off’u olacak dizi düzenbaz avukat Saul Goodman’ın Walter White öncesi hayatını anlatacak. 8 Şubatta yayınlanmaya başlanacak dizinin başrolünde Saul Goodman rölünde Bob Odenkirk’ü izleyeceğiz.

Teaser 

Bob_Odenkirk_Breaking_Bad
Better Call Saul

Dizinin ilk sezonu 10 bölümden, ikinci sezonu 13 bölümden oluşacak.

IMDB

12 Monkeys

Başrollerinde Bruce Willis, Brad Pitt ve Madeleine Stowe’un yer aldığı, 1995 yapımı Twelve Monkeys’den uyarlanan dizi Syfy kanalında yayınlanmaya başladı. Dizinin başrollerinde Nikita dizisiyle tanıdığımız Aaron Stanford ve Suits’den Amanda Schull rol alacak.

Dizinin fragmanı 

12M_detail_2560x1450_1280x725_369254467869
12 Monkeys

Konusuna gelecek olursak, yıl 2035 insanoğlu korkunç bir virüs ile karşı karşıyadır. Nüfusun büyük bir kısmını yok etmiş virüs tehlikesiyle baş etmeye çalışan bilim adamları, zamanda geriye gidebilecekleri bir makine yaparlar. Makinenin ilk denemesi için eski bir mahkum olan James Cole(Aaron Stanford) seçilir. Zamanda geriye giden Cole kendisini bir akıl hastanesinde bulur. İnsanları ölümcül bir virüs tehlikesine karşı uyarmaya çalışan Cole kimseyi inandıramayacaktır.

IMDB 

Heroes Reborn

13 Bölümlük mini-dizi olarak tasarlanan Heroes Reborn, Heroes dizisinin efsanevi 1. sezonunun yakaladığı başarıya ulaşmaya çalışacak. Dizide eski kadrodan sadece Jack Coleman yer alırken, Chuck dizisinden tanıdığımız Zachary Levi’yi başrolde izleyeceğiz.

Heroes-Reborn-2015
Heroes Reborn

 

Dizinin konusu, Heroes’da olduğu gibi olağanüstü yeteneklere sahip sıradan insanların efsanevi maceralarını anlatacak.

 IMDB

Agent Carter

Bir spin-off dizisi daha !! ABC kanalında yayınlanmaya başlayanan dizi Captain America The First Avenger ve Captain America: The Winter Soldier filmlerinde Hayley Atwell tarafından canlandırılan genç ve güzel ajan Peggy Carter karakterinin hikayesini anlatıyor.

marvel-agent-carter-poster-620x370
Agent Carter

1946 yılında geçen dizide, hayatının aşkı Steve Rogers’ı kaybettikten sonra bekar bir kadın olarak yaşayan Peggy’nin gizli örgüt için çalışması ve özel görevlere katılması anlatılıyor.

IMDB

iZombie

Arrow ve Flash’dan sonra bir DC Comics uyarlaması daha CW kanalında ekrana geliyor. 17 Mart tarihinde yayınlanmaya başlanacak dizide, zombiye dönüşen ve insanlığını geri kazanmak için beyin yemesi gereken bir tıp öğrencisinin bunu gerçekleştirebilmesi için adli tıp ofisinde çalışmaya başlamasıyla başına gelen olaylar anlatılıyor.

Fragman
[reklam]

dltgbigt0oyayt3nywbb
izombie

Genç kız, yediği her beynin ardından cesedin anılarını devralmaya ve bu anılar sayesinde polise gizemli davaları çözmede yardımcı olmaya başlar.

IMDB

WestWorld

HBO kanalında yayınlanmaya başlanacak dizinin kamera önünde ve arkasında ünlü isimler yer alıyor. Kamera arkasından başlarsak, yapımcı kadrosunda J.J. Abrams bulunurken, yönetmen ve senarist koltuğunda ise Interseller ve Person Of Interest gibi yapımlardan tanıdığımız Jonathan Nolan oturuyor.  Westworld’ün başrollerinde; Anthony Hopkins, Ed Harris,James Marsden, Evan Rachel Wood ve Jeffrey Wright yer alıyor.

westworld-HBO1
WestWorld

 

Karanlık bir gelecekte geçecek dizi, zengin kesime hitap eden bir eğlence parkını mekan edinecek. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; vahşi batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkacak. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancıdan kurtulmaya çalışacaklar.

IMDB

Daredevil

Ünlü Marvel kahramanı Daredevil hikayesi 10 Nisan’dan sonra online dizi/film izleme ağı Netflix’de yayınlanmaya başlanacak. Görme yetisini kaybetmiş olan Avukat Matt Murdock’ı ekranlara getirecek Daredevil’da; Matt gündüzleri suçsuz insanları başarıyla savunurken, geceleri kahraman kimliğiyle şehri kötülerden ve suçlulardan koruyacak. Dizinin başrolünde İngiliz oyuncu Charlie Cox yer alırken; kadroda ayrıca Deborah Ann Woll, Vincent D’Onofrio, Rosario Dawson, Elden Henson ve Scott Glenn gibi isimler bulunacak.

5439aaea946a5
Daredevil

 

IMDB

 

 • Ferhat Selin

  Bu sene heroes ve 12 monkeys izlemeyi planlıyorum yenilerden. Heroes eskiden izlediğim ve sevdiğim diziydi tekrardan diriltip yayınlanmasına çok sevindim.

 • osman askan

  hepsi bir birinden müthiş. desenize yine tv karşısına kitleneceğiz yine…

 • Sezai Acıma

  Better Call Saul, Breaking Bad dizisindeki avukat dimi?

  • yasin

   evet

 • disqusbll

  yeni diziler güzele benziyor ama benim izleyecek vaktim olacak mı sorun orada

 • zore

  hangisine bakacağımı şaşırdım 🙂 anlaşılan yine tv li günler bekliyor

 • Tatar Ramazan

  Heroes reborn bence çok iyi olacak chuck daki abimizde gelmiş açıkcası severek izleyeceğim.