PAYLAŞ

Websiteleri veya YouTube’den belirli bir kazanç sağlayan Adsense kusursuz Site veya kanal sahiplerinin vazgeçilmez para kaynağı. Adsense’den çok para kazanmak aslında sizin elinizdedir. Asıl yazımıza geçmeden önce şunları bahsetmek istiyorum. Websiteniz veya YouTube kanalınız çok ziyaret edilmiyorsa kazancınızın düşük olması normaldir. Ayrıca sitelerde veya videolarda yalnızca reklam görüntülenmesi yetmeyecektir. Adsense tıklanan reklama önem verir ve size çok daha iyi kazanç sağlar. Benim sitem veya videolarım çok görüntüleme alıyor ve tıklamalarım oldukça iyi fakat kazancım az diyorsanız bu yazımız sayesinde kazancınızı bir nebzede olsa arttırabilirsiniz. Bu sayede sizde hayal ettiğiniz kazançlara bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Adsense bizlere belirli bir ücret sunuyor. Fakat bununla birlikte bizlere gereksiz veya çok az gelir elde ettiren reklamlarda sunabiliyor. Bu reklamları bir kaç çözüm ile düzeltebilirsiniz. Burada bize hassas kategoriler ve reklamveren URL’leri yardımcı oluyor.

1. Hassas Kategoriler

Hassas kategorileri doğru bir biçimde hazırlamak bu işe yeni başlayanlar için iyi bir adım olabilir. Kazancınız anormal seviyede düşük değilse bu adımı uygulamak kazancınızı bozabilir.

32

Hassas kategorilerinizi bu şekilde ayarlayarak kazançlarınızı bir nebze olsa iyileştirebilirsiniz. Bu sayede gereksiz ve az gelir sağlayan reklamlardan kurtulabilirsiniz.

2.  Reklamveren URL’leri

Buradaki kısım hassas kategorilere oranla çok daha önemli çünkü bazı reklamlar tıklansada sizlere bir gelir sağlamıyor. Sağlasada bu oran oldukça düşük oluyor bir kaç yöntem ile kazanç sağlamayan reklamları site ve sunumlarımızdan kaldırabiliriz.

→ facebook.com

→ facebook.com.tr

→ google.com

→ google.com.tr

Bu URL’leri engelledikten sonra kazancınız gözde görülür oranla artacaktır.

3. İçerik Dili

Web sitenizin yada sunumuzun İngilizce içeriğe sahip olması kazancınızı gözde görülür şekilde arttıracaktır. Çünkü Adsense İngilizce genel bir dil olduğundan daha yüksek kazanç verir. Elinizden geldiği kadarıyla içeriklerini İngilizce üretmeye çalışın ve kazancınızın tadını çıkarın.