PAYLAŞ

Son zamanların en popüler oyunu olan agar.io hakkında genel bilgiyi şuradaki yazımızdan edinebilirsiniz. Ben bugün size  2-3 arkadaşınızla takım olarak oynadığınızda nasıl taktikler izlemeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

Örneğin, 3 kişi takım halinde oynuyorsunuz. Bunlardan biri depo görevini alarak en büyük oluyor. Grubun diğer iki elemanı bu arkadaşın yarısı kadar büyüklükte Space ile bölünerek etraftakiler yiyorlar. Space ile bölündükten sonra hemen büyüğün yanına gelip bir parçalarını ona yediriyorlar. Daha sonra o sizi W ile feedleyerek eski halinize getiriyor. Bu sadece birleşme derdi ortadan kaldırılmış oluyor.

7872A2503AF53C45CD6F6526ACA126A1

Mayınlar oyunun en tehlikeli silahı. Grubunuzun en büyüğünü olabildiğince mayınlardan korumanız gerekli. Bunun için yeri geldiğinde kendinizi mayının önüne atmanız gerekebilir. Unutmayın önemli olan en büyüğün parçalanmaması. Siz parçalansanız bile sizi feedleyerek eski halinize getirecektir. Kötü senaryoyu düşünelim, grubunuzun en büyük mayınla parçalandı. O zaman yapması gereken, en yakınındaki arkadaşını besleyerek büyütmek ve tek parçası kalana kadar ona yedirmek. Bu sayede parçalar düşmana gitmemiş olur.

Ayrıca grup olarak mayınları bir saldırıda kullanabilirsiniz. Büyük bir düşmanı kovalıyorsunuz diyelim. Ufak olduğunuz için hızlı hareket imkanınız ile düşmanın önüne geçip ona mayın atarsınız. Bölünen düşmanı da sizin grubunuzun büyüğü yer ve en büyük rakibinizi ortadan kaldırmış olursunuz.

Birinci olmak için takım arkadaşlarınızı satmayın, takım halinde oynadığınızın bilincinde olun, herkesin takımda bir görevi vardır.

Screenshot_1

 [DH]Sirdavos

  • emre

    oyun fenomen olmuş ben daha oynamadım hiç