PAYLAŞ
Ağır Roman

Türkiye film ve sinema sektöründe dünyadan çok geri kalmış bir vaziyetteydi. Yakın tarihe kadar durum böyleyken gün geçtikçe kendini film sektöründe geliştiren Türkler birçok başarılı sinema filmine imza attı.

Her dalda her konuda birçok film yazmaya başlayan Türkiye sineması kıza zamanda dünya standartlarında filmler yapmaya başladı. Türkiye sinema tarihinde en çok dikkat çeken filmlerden biride Ağır Roman filmidir.

Başrollerini Okan Bayülgen ve Müjde Ar‘ın oynadığı filmde İstanbul’un arka sokaklarında eski bir mahallenin hikâyesi anlatılıyor. Film 70 li yıllarda İstanbul’da ağırlıklı olarak romanların yaşadığı kolera mahallesinde geçer. Film Metin Kaçan’ın Ağır Roman adlı romanından uyarlanmıştır. Bu film O dönemin en çok ses getiren filmlerinden biri olmuştur. Ve Bu Ağır Roman adlı eser adını bir roman oyun havasından almaktadır. Eğer 70 li yıllarda çekilmiş filmleri seyretmek istiyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken filmlerin başında Ağır Roman filmi gelir. Film oldukça sürükleyici olmakla birlikte farklı bir sonla bitiyor.