PAYLAŞ
Ajan Filmi

Vizyondaki filmlere bakarken gözüme çarpıp gitme isteği hissettiğim bir film oldu Ajan. Asında araştırıp gitmek yerine spontane verilen bir karar oldu. Belki de en çok etkileyen ve çeken Jason Statham filmleri arasında olması olmuştu. Kapağındaki Jason Statham filme girmeme yetti bile.

Ajan Konusu

Aslında sırf kapak fotoğrafına bakarsanız benim gibi çoğunuz saf aksiyon filmi beklentisi içine gireceksinizdir. Ancak film komedi, aksiyon kategorilerinin temsilcisi olmuş durumda. CIA üzerinde ajan olarak Susan Cooper, aslında ajan olduğu unutulan bir isimdir. Çünkü aktif görevi ekip arkadaşı Bradley Fine‘ı görevlerde kulaklıkla yönlendirmektir. Ancak işler beklenildiği gibi gitmez ve bir sebeble Susan Cooper aktif göreve çıkmak zorunda kalır ve olanlar olur.

Ajan
Ajan

Ajan Oyunculuk

Aslına bakarsanız film sonunda biraz şaşkınlık yaşadığımı inkar edemem. Çünkü afişe bakınca ilk dikkatimi çeken Jason Statham filmde başrolü oynamıyor. Ve belkide daha ilginci alıştığımızın aksine komik ve beceriksiz bir ajan olarak yan rolde filmi besliyor. Aklınıza gelebilecek bir soruda Jason Statham’ın pazarlama amacı ile filme alınmış olacağıdır. Ama film sonunda bunun olmadığını, başrolde olmamasına rağmen film sonunda aklınızda kaldığını görüyorsunuz.

Başkarakter Susan Cooper‘i canlandıran Melissa McCarthy kesinlikle filme damgasını vurmuş durumda. Baştan sona dikkatleri üzerine toplayabiliyor.

Melissa McCarthy
Melissa McCarthy

Ajan Genel Yorum

Filmi bir bütün olarak ele alırsak ne saf bir aksiyon filmi ne de saf bir komedi filmi olmuş. Ama film boyunca güleceğiniz sahneler çoğunlukta ve izledikten sonra pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Bir fırsatını bulup mutlaka göz atmalısınız.