PAYLAŞ
Android 5.1

Android cihazılar için Google, Android 5.1 işletim sistemini getiriyor. Bu güncelleme ile birlikte bir çok yenilik kullanıcılara sunulacak. HD Sesli görüşme, çift SİM Kart desteği ve hırsız koruma sistemi başta olmak üzere, gelen yenilikler köklü deişimler sunacak gibi.

Hırsız Koruma Sistemi

Adroid 5.1 ile birlikte ürürnler hırsız koruma sistemine kavuşacak. Apple cihazlarında olan özellik yardımı ile, telefon veya tablet çalındığı zaman uzaktan resetlenip kitlenebilecek. Farklı 3. parti yazılımlarla yapılan u özelliğin çekirdeğe gömülmesi güzel bir Gelişme olmuş.

Çift Simkart Desteği

Başta Çin olmak üzere, bir çok ülkede insanlar birden fazla hat kullanabiliyorlar. Hatta bu kişiler için telefon seçim kriteri, çift sim kart destği bile olabiliyor. Resmi destekle beraber üreticiler bu konuda rahatlayabilecekler.
[reklam]

HD Sesli Görüşme

Amerikadaki oparatörlerin yavaş yavaş geçisini tamamladığı, yüksek çözünütlüklü ses görüşmelerine, Android 5.1 ile resmi destek geliyor. Bizim için ilk etapta bir şey değişmese de ileriye dönük güzel bir hamle olmuş.

 • Cemil şen

  Telefonlarımıza henüz 5.0 gelmeden 5.1 haberi çıktı umarım cihazlarımız destekler. Açıkcası Android her alanda özgürlük sağalıyor bana göre.

 • Emre

  Pek bir özelliği yok gii gözüküyor, umarım bütün zengin kişileri sevindirir.

 • Berkay

  bence tamamen 4g için yapılan bir çalışma.4g sayesinde görüşmeler hd kalitede olacağı için bir şekilde bu güncelleme onun için olacak gibi

 • Sezai Acıma

  Bu ne hız yahu :))) Daha 5.0 indirilmeye başlamadan bu ne güncelleme öyle :))

 • aleejhoan

  Android 5.1 yazılımlardaki bütün dertlere deva olacak gibi duruyor.

 • havva

  on numara özellikler olmuş gerçekten çok iyi bir sürüm olacak. Teşekkürler bilgilendirme için