PAYLAŞ

Bu yazımda sizin için faydalı olabilecek fotoğraf uygulamalarını kısaca tanıtacağız. Hepinizin de bildiği gibi günümüzde sosyal ağlar çoğu insan tarafından kullanılmakta ve bu ağların çoğunda da fotoğraf paylaşımı yapılmaktadır. Fotoğraflarımızı düzenlemek ve bizi daha güzel gösterecek programları bulmak artık daha kolay. Aşağıda tanıttığımız uygulamaların hepsini Google play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

1-YouCam Perceft

Google play store’dan indirebileceğiniz bu fotoğraf uygulaması beauty camera özelliği ile yüzünüzde ki kusurları(sivilce,göz altı morlukları vb.) kapatır ve doğal bir görüntü kazandırır.14 çeşit efekt programından en kullanışlı candy modu olup diğer efektlerde son derece güzeldir. Ayrıca video selfie özelliği ile birden çok poz vererek bunları video haline getirebilirsiniz. Programın tek kusuru ise çektiğiniz her fotoğraftan sonra kaydetmek için izin istemesi.

youcam-perfect-and-simge_300x300
YouCam Perceft

Link: YouCam Perceft

2-Candy Camera

Kolay kullanılabilirliği,  Beyazlatma efekti, Leke giderme, Makyaj – Göz kalemi, kirpik, allık işlevleri, çerçeve özellikleri ve otomatik kaydetme özelliği ile son derece kullanışlı bir uygulama.

unnamed
Candy Camera

 

Link: Candy Camera

3-Studio

Çektiğiniz fotoğrafların boyutlarını ayarlayabilme, üzerine istediğiniz şekil ve büyüklükte yazılar yazabilmeniz için son derece kullanışlı bir uygulama. Çektiğiniz fotoğrafı programa yükleyip ücretsiz overlays paketlerinden dilediğiniz gibi yazı, resim, şekil, karikatür, maske tarzı şeyler ekleyebilirsiniz. Düzenlediğiniz fotoğrafı twitter, Messenger, instagram, facebook gibi sosyal ağlarda kolayca paylaşabilir ve diğer fotoğraf düzenleyicilerde de kullanabilirsiniz.  Kendinize ait açtığınız studio hesabınızda arkadaşlarınızla takipleşebiir, fotoğraflarınızı bu programda da paylaşabilirsiniz.

studiodesigntutorial
Studio

Link: Studio

4-No Crop

Fotoğraflarınızın instagram için boyutu büyük geliyorsa no crop tam da size göre. Fotoğraflarınızı yüklediğinizde otomatik olarak instagram boyutuna indirger ve bunu yaparken fotoğrafta kırpma yapmaz. Ayrıca collage uygulamasıyla max.9 fotoğrafı birleştirip yine instagram vb. sitelere uygun moda getirir ve kullanımı da son derece basittir.

unnamed
No Crop

Link: No Crop

5- EyeEm – Fotoğraf Filtre Kamera

EyeEm ile fotoğraflarınızı çekin, filtreleyin ve diğer fotoğraf tutkunlarıyla paylaşın. Dünyanın her yerinden istediğiniz insanların fotoğraf albümlerini inceleyebilir, kendiniz de bir albüm oluşturabilirsiniz. Ücretsiz 20 tane filtre seçeneği bulunan programların bu filtreleri instagramınkilerle kıyaslandığında son derece başarılı bulunmaktadır. Filtre seçimlerini iyi yaptığınız takdirde çok başarılı fotoğraflar düzenleyebilir ve bu fotoğraflarınızı diğer sosyal platformlarda da kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

eyeem-fotograf-filtre-kamera-5f4ab8-h900
EyeEm – Fotoğraf Filtre Kamera

Link: EyeEm – Fotoğraf Filtre Kamera

 • Sezai Acıma

  Benim gibi telefonu kamera, fotoğraf makinesi yerine kullananlar için ideal bi yazı olmuş

 • http://www.treshinfeneri.net/ Siyah Panda

  EyeEm’i bilmiyodum bi tek gerisi var zaten. 🙂

 • serkan kara

  Candy kamerayi kullaniyorum genelde selfie cekimlerinde harika efektleriyle. Tavsiyem candy indirin

  • disqusbll

   selfieler için retrica kullanıyordum bir de bunu deneyeyim

 • Reco

  Candy camera var bi benim telefonda oda yetiyo bana. 🙂

 • Ekmek Kadayıfı

  EyeEm gerçekten harika bir program özellikle filtre konusunda harika bir iş çartıyor. Ayrıca tabletler ile uyumlu yani tablet üzerinden harika resimler çekiyorum.

 • Dürdane

  Candy camera ve EyeEm kullanıyorum sadece 2 side oldukça başarılı

 • Ali Sönmez

  Candy Camera oldukça sık kullandığım bir program çok işe yarıyor gerçekten özellikle dışarda.

 • http://www.romanhavasiizle.net MyTh2012

  Çok güzel programlar, kullanırken eğleniyorum. Paylaşım için teşekkür ederim.

 • Emre

  EyeEm harika bir uygulama.Ama daha çok geliştirmesi gereken bölümleri var.

 • Furkan

  candy Camera uygulaması güzel lakin her telefonda çalışmıyor.