PAYLAŞ
Angry Birds Filmi

Angry birds izle filmi, Animasyon filmleri çocuklar ve yetişkinler için eğlenceli, macerayı doruklarına kadar yaşatan ve aynı zamanda zararsız bir alternatif olma yolunda hızla ilerliyor. Grafiklerin etkili kullanımı ile gerçeğe en yakın detaylar barındırabilen bu film türü, genellikle bilgisayar oyunlarını konu alıyor.
Oyundan animasyon filmine ve animasyon filminden oyuna uyarlanan çok sayıda film ve oyun bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ise Angry Birds olarak karşımıza çıkıyor.
Finlandiya’dan kopup gelme bir oyun olarak tanıdığımız ve klasik oyunlardan farkı ile kendisini bize sevdiren bu oyunun animasyon filmi de nihayet 2016 yılında gösterime girdi.
Film, başarılı animasyonları ile dikkat çekmekle birlikte, komedi ve macerayı da bolca barındırıyor. Clay Kaytis, Fergal Reilly filmin yönetmenliğini üstlenmiş. Angry birds 2016 izlemek isteyenler, film hakkındaki beyaz perde eleştirilerini ve filmin konusu hakkındaki özeti yazımızdan okuyabilirler.

Angry Birds
Angry Birds

Angry Birds Filminin Konusu
Angry Birds filminin konusu, esasta filmin ana karakteri olan Red üzerinden oluşturulmuş. Ani öfke patlamaları ile bilinen ve uçma yeteneği olmayan bir kuş olan Red, filmde en yakın arkadaşları ile birlikte sevilmeyen, daha doğrusu öfke patlamalarından dolayı dışlanmış olan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.
Red’in en büyük destekçileri ise Chuck ve Bomb. Red, psikolojik gel gitleri ile birlikte halkının içinde huzur ile yaşarken, bir gün köyünde hiçbir zaman güvenmediği yeşil neon rengindeki domuzlar beliriyor.
Red’in halkına iyi davranan ve dostça bir atmosfer oluşmasına ortam oluşturan domuzlar, Red’in halkı tarafından kabul görüyor. Red halkını defalarca kez domuzlara karşı uyarmış olsa da öfke patlamalarından dolayı pek fazla sözünü dinletebilir bir karakter olmadığından halkı Red’in uyarılarını yersiz buluyor.
Ana karakterimizin bir kahramana, yardımını ihtiyaç duyulan bir karaktere dönüşmesi ve güçlenmesi ise işte bu noktada başlıyor. Red domuz halkına güvenmemekte haklı çıkıyor ve bir gece kuşların yumurtalarını çalarak kaçan domuzların hakkından gelmek için öfkeli Red ’den yardım isteniyor.
Filmin bu kısmından sonra, Red ve arkadaşlarının, kuş halkı ile birlikte domuzlara karşı olan macera dolu mücadelesini izliyoruz. Red karakter özellikleri bakımından yeşil domuz halkının hakkından gelebilecek bir karakter.
Ancak filmin amacı izleyici eğlendirmek olduğundan kurgunun sonuca ulaştırılması esnasındaki olaylar zincirinde yeteri kadar komedi barındırıp barındırmadığını ise Angry Birds 2016 filminin beyaz perde eleştirisinden anlayabiliyoruz.
Angry Birds Filminin Beyaz Perde Eleştirisi
Angry birds izle Türkiye’nin pek çok şehrinde gösterime giren filmin beyaz perde eleştirisinde, komedi unsurunun yeterince derin şekilde verilemediğinden bahsedilmiş. Kurgu bakımından ya da animasyon kalitesi bakımından mükemmele yakın olan filmin ne yazık ki izleyiciyi eğlendirmek konusunda biraz kolaya kaçmış olduğu anlaşılıyor.
Özellikle Red karakterinin öfkesinin bir komedi unsuru olarak kullanımının zayıf olduğu açıkça görülüyor. Dolayısıyla filmde karşımıza sağlam ancak iyi kullanılamamış bir ana karakter çıkıyor.
Filmin eleştirisinde yer verilen bir durum ise komedi sahnesi olarak sık sık müzikale yer verilmiş olması. Olur olmaz zamanlarda, izleyici güldürmek amaçlı domuzların ve kuşların uzun uzun dans etmesi ve şarkı söylemesi filmi sönükleştirmiş olan ayrıntılar arasında yer alıyor.
Filmin komedi ve macera barındıran tek kısmının ise sonlara doğru kuşların tıpkı oyunda olduğu gibi sapanla fırlatılmaya başlandığı sahne olarak görüldüğü biliniyor.