PAYLAŞ
Apple Elektrikli Araba

Geçtiğimiz günlerde 710 Milyar Dolar piayasa değeri ile dünyanın en büyük piaysa değerine sahip şirketi olduğu açıklanan Apple, bu alanda en büyük rakibi olan petrol firmasını ikiye katlamıştı. Bu hafta sonu ortaya atılan iddaa ile olayın boyutu çok farklı nonktalara gidebilir. Çünkü gelen haberlere göre Apple, elektrikli araba yapma isteğinde.

Apple Elektrikli Araba
Apple Elektrikli Araba


The Wall Street Journal‘ın yaptığı habere göre Apple CEO’su Tim Cook, bir yıl önce elektrikli araba projesine onay vermiş ve bir yıldır 1000 mühendis araç üzerinde çalışıyormuş. Öyleki gelen haberlerde projenin somutlaştığı ve hatta Project Titan olarak adlandırıldığı söyleniyor. Gelen haberler arasında çıkarılacak aracın isminin Apple Car veya iCar olabileceği yer alıyor.

Aslında bir yıl içerisinde çıkan haberlere bakarsak bu olayın gerçek olabileceği çıkıyor ortaya. Çünkü tam bir yıl önce Tim Cook ve Tesla Motors CEO’su Elon Musk bir toplantı yapmışlardı ve toplantının içeriği açıklanmamıştı. Bilmeyenler için Tesla Motors şu anda elektrikli araba konusunda dünya lideri sayılıyor. Daha ileriki dönemde Apple Tesla Motors ile ilgileniyor haberleri ortaya çıkmıştı. Yakın zamanda ise Apple’ın araçları telefonla açmak ile ilgili patent aldığı ortaya çıkmıştı. Bu haberleri derlediğimizde Apple gerçekten elektrikli araba yapma peşinde olabilir. Bakalım yakında farklı haberler de ortaya çıkacaktır.

 • disqusbll

  iCar ismini kullanma ihtimalleri yüksek. ben olsam öyle yapardım. ama çok şaşırtıcı bir hareket araba işine girecek olmaları

 • Necmi

  Kendi aşıyor gittikçe bu Apple, Google gibi sadece bir alanda kalmıcak anlaşılan tabii ne kadar başarılı olur orası muamma ama kalitesini yansıtacağından eminim.

 • Nizam

  iCar orjinal olurmuş gerçekten güzel bir araba yapıcaklar gibi bayanlara yönelik ama sanki hadi hayırlısı

 • arkayuzucom

  Bence apple herşeye el atan bir şirket olmaktan vazgeçmeli.Ama çok başarılı bir anlatım olmuş teşekürler

 • ertugrul kara

  Bir bu eksikti 🙂 Ama para gani 200 dolara urettigi bir urunu 2 bin dolara sata sata bugunlere geldi. Marka delisi insanlarimiz sayesinde.

 • hilmi

  Bu araba İphone gibi o ay içersinde 1 milyon satabilir :=)

 • myspor

  Elektrikli araba bayadır çıkartan çıkartıyor,apple çıkarınca biraz daha mı farklı olacak acaba.elleri her yere uzanıyor bunların.