PAYLAŞ
Apple Music

Apple‘ın bir süredir bir müzik servisi üzerinde çalıştığına dair söylentiler ortada dolanıyordu. Hatta son zamanlarda artık kesin bilgiler gelmeye başlamıştı. Apple beklentileri boş çıkarmadı ve Apple WWDC 2015 etkinliğinde Apple Music servisini duyurdu.

Aslında iPod’ların popülerliğini yitirdiği bu zamanda gelen uygulama biraz garip olsa da Apple Spotify için güçlü bir rakip olarak gelmenin peşinde. Apple Music aynı uygulama üzerinden müzik dinleme, radyo yayını ve müzik yayını yapabiliyor.

Fiyat olarak da iki farklı alternatif sunuyor. Aylık 10 Dolarlık kişisel hesap ve aylık 14 Dolarlık aile paketi bulunuyor. Aile paketinde 6 kullanıcıya kadar kullanım imkanı sunuyor. Spotify ile karşılaştırmak gerekirse Spotify 2 kulanıcılı paket için 14 Dolar talep ediyor.

Beats1 servisi de Apple Music ile birlikte duyurulan özelliklerden biri oldu. 7/24 yayın yapacak global bir radyo istasyonu olarak gelecek olan Beats1, farklı bir radyo geleneğini bizlere sunmanın peşinde olacak.

Apple Music uygulaması ile Siri‘yi uyumlu olarak getiriyor. Bu sayede telefonumuz Siri’ye söylediğimiz müzikleri bizim için çalacak.

Apple uygulamanın iOS için 30 Haziran‘da çıkış yapacağını ve Android içinse bu sonbaharda çıkış yapacaklarını bildiriyor.