PAYLAŞ
WWDC 2015

Bildiğiniz gibi, Apple her yıl düzenlediği Worldwide Developers Conference (WWDC) etkinliğiyle beraber çeşitli ürünler ve özellikle yazılımlarla ilgili gelişmeleri duyuruyor. Bu yıl da etkinlik 8 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Apple kullanıcıları mutlaka etkinliği heyecanla bekliyorlar. Peki bu etkinlikte bizleri neler bekliyor ? Hangi ürünler tanıtılacak ve yazılımsa olarak neler getirilecek ? Bu konuları bu yazımızda derlemek istedik.

iOS 9

iOS 9
iOS 9

Bilindiği gibi her yıl WWDC etkinliğinde yaptığı gibi, WWDC 2015 etkinliğinde de Apple yeni iOS sürümünü tanıtacak. Aslında şu ana kadar pek bir sızıntı bulunmuyor. Ancak iOS 7’de olduğu gibi büyük bir değişikiğe gidileceği düşünülmüyor. Yine de Apple kullanıcıları merakla bekliyordur.Bakalım bizleri nasıl bir işletim sistemi bekliyor.

:: Google I/O 2015 Tanıtılanlar

Apple Beats Music Servisi

Beats Music
Beats Music

Apple uzun bir süredir Beats ile birlikte bir müzik servisi üzerinde çalışıyor. iTunes ve Beats’in müzik alt yapısını birleştirecek uygulamanın aylık 10 Dolar ücreti olacağı konuşuluyor. Hatta bundan dolayı ücretsiz müzik servislerine dava açtığı konuşuluyor.

:: Apple Yeni Müzik Servisi Hazırlıyor

Yeni OS X

OS X
OS X

Bildiğiniz gibi OS X Apple‘ın Macbook‘larda kullandığı işletim sistemidir. Macbook kullanıcıları da merakla yeni güncellemeyi bekliyorlar. Beklentilere göre Apple yeni kontrol menüsü getirecek. Bakalım kullanıcılar memnun kalacak mı ?

HomeKit

HomeKit
HomeKit

Bildiğiniz gibi Apple WWDC 2014 etkinliğinde HomeKit sistemini tanıtmıştı. Akıllı evlerin kontrolünü Apple cihazınıza getirmeyi hedefleyen sistemle uyumlu ürünler piyasaya çıkmamıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde ilk ürünler çıkmaya başladı. Apple yenilikler ve farklı ortaklıkları duyuracaktır.

:: Apple HomeKit Destekli İlk Ürün Geldi

Temel anlamda WWDC 2015 kapsamında gerçekleşmesi beklenen duyurular bunlar. Ek olarak Apple Watch ile ilgili güncellemeler, Apple Pay ile ilgili geliştirmeler ve haritalar servisi ile ilgili duyurular gelebilir.

Zaten tüm duyuruları sitemiz üzerinde bulabileceksiniz.