PAYLAŞ
Beats Music

Apple, iTunes ile dünya genelindeki müzik satşlarından büyük pay almaya başladı. Öyleki iTunes kullanmaya alışan kişiler için, hayatın vazgeçilmezi hale geliyor iTunes. Ancak Apple, sanırım yerinde durmanın gerileme olduğuna karar verip, kulaklık bazında bir dünya devi olan Beats‘i satın almıştı. Daha sonra Beats Music adlı uygulama ortaya çıkmıştı. Ancak gelen haberlere göre Apple farklı bir yapı ile karşımıza çıkacak gibi.

Gelen haberlere göre Apple, Beats Music teknolojisini kullanan ve iTunes tabanlı bir müzik yayınlama servisi hazırlıyor. Yapılacak olan uygulama IOS ve Apple TV’de çalışacak. Ancak buradaki asıl sürpriz, uygulamanın Android platformunda da çalışacak olması. Anlaşılan Apple, Android pazarından da bir pay alma peşinde.

Yayınlanacak uygulamanın Beats Music tasarımına yakın olarak, siyah ve kırmızı tonlarda tasarlanacağı konuşuluyor. Aynı anda hem iTunes hem de Beats Music kayışarını kullanacak olan uygulama, Spotify’a karşı bir rakip olma amacında gibi. Gelen haberlere göre Spotify’ın 9,99 Dolarlık premium ücretinden aşağıda, 7,99 Dolara hizmet verme plnları içinde olacak uygulama, aynı zamanda Apple tarafından Android platformuna çıkarılacak olan ilk hizmet uygulaması olacak.

  • Sezai Acıma

    Zaten hali hazırda yeniliklerin şirketiydi. Umarım başarılı olur.

  • Caner

    Apple sürekli yeni uygulama geliştiren bir firma. Çok başarılı işler yapıyorlar.