PAYLAŞ
Arınma Gecesi: Anarşi

Film sektörü genellikle aynı konuların farklı açılardan ele alınması üzerinde dönüyor. Arada izlediğimiz farklı konulu filmler de iz bırakıyor. Arınma Gecesi: Anarşi de konusu gereği ilgi çeken ve diğer filmlern ayrılan bir yapım olmuş. Aslına bakarsanız bir devam filmi. İlk film olan Arınma Gecesi izleyiciden çok ilgi çekince hemen devam filmi çekilmiş.

Arınma Gecesi: Anarşi Konusu

Film gelecekte Amerika Birleşik Devletleri’nde geçiyor. Nüfus çok fazla artmış ve artık ekonomiye engel olmaya başlamış. Hükümet ise radikal bir karar alarak, yılda bir gün Arınma Gecesi yapılmasına izin vermiş. (Buraya kadarki konu ilk film ile aynı. ) Arınma gecesinde 12 saat boyunca öldürmek dahil tüm suçlar serbest bırakılmış. İşin garibi uygulamanın başlamasının üzerinden beş yıl geçmiş ve ekonomide ciddi düzelmeler olmuş. Çünkü nüfus sürekli azaltılıp dengeleniyor.

Ancak gecenin başlaması ile halkı korku sarıyor. Çünkü kişiler ellerinde silahlarla insan avına çıkıyorlar. Ve o gece bir vahşet başlıyor. Ancak hükümet halkın performansından memnun değil ve olaya müdahele etmeye başlar.

Arınma Gecesi: Anarşi Oyunculuk

Oyunculuk olarak da tatmin edici performanslar mevcut oyunda. Hiçbir oyuncu konuya engel olmuyor veya önüne geçmiyor.

Arınma Gecesi: Anarşi Genel Yorum

Genel olarak değerlendirmek gerekirse Arınma Gecesi: Anarşi konusu itibari ile diğer filmlerden farklı bir gerilim filmi olarak sizleri bekliyor. Dediğim gibi konusu itibari ile hayli ilginç ancak kurgu olarak biraz geride kalmış diyebilirim.