PAYLAŞ

Asus Zenfone 2, CES2015 fuarında duyurusu yapılan flaşlardan biri oldu. Ülkemiz içinde fiyat/performans oranlarıyla çok gözde olan Zenfone serisi telefonlar, dünya genelinde de çok etkili olmuş ve büyük satış oranlarını kazanmıştı. Yeni duyurulan Zenfone 2 ile adından söz ettirmeye devam edecek gibi.

Zenfone 2 serisi telefonlar donanımlarına göre fiyatlarına göre 2 ayrı kategoriye ayrılmış durumda. İsteyen daha uygun fiyata 2GB RAM değerine sahip olabilecekken, isteyen de 4GB RAM değerine sahip olarak dünyanın ilk 4GB RAM‘li telefonuna sahip olacaklar. Bunun yanında 5.5″ Full HD bir ekrana sahip olacak Zenfone 2 serisi telefonlar, 403 PPI değerine sahip olacaklar.

Rakiplerinin aksine ASUS, ARM mimarisi işlemciler yerine, INTEL Atom Z3580 işlemcisine sahip olacak. 2.33GHz çekirdek hızı ve PowerVR G6430 grafik yongasına sahip olacak modeller, oyun performansı bakımından göz dolduracak gibi duruyor.

Kamera tarafında 13MP f2.0 ön kamera ve 5MP 85 derece ön kamera ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca arka kamerasında Reel Tone flaşı ile fotoğraflarda çok daha doğal görüntüler elde edilecek.

Her akıllı telefon gibi, Zenfone 2 için de pil performansı çok önemlidir. Zenfone 2 serisi 3000mAh pil kapasitesine sahip olacaklar. Aynı zamanda hızlı şarj özelliği sayesinde, 39 dakika içinde pilin değeri %60 olabilecek. Bu sayede çok sıkıntılı olduğumuz zamanda telefonsuz kalmayacağız.


Açıklanan fiyatlar ise 2GB RAM kapasiteli model için 199$, 4GB Model için ise 249$ olarak açıklandı. Tabii ki bu fiyatlar ülkemiz için geçerli olmadığını hatlatmak gerekir.

 • metin ibicik

  asus sağlam bir çıkış daha yapacak anlaşılan pazara farklı bir giriş yapma peşinde.

 • http://news8online.com/ Oguzhan Isa Temiz

  Hangi telefon çıkarsa çıksın maalesef Apple ürünlerinin yanında sönük kalıyor. Apple artık belirli bir prestij yapmış sanırım bu yüzden.

 • Sezai Acıma

  Bildiğiniz üzere, Asus’un Zenfone 4-5-6 serisinden en çok tutanı, 5 ve 6 oldu. Sanırsam bunu gören Asus, 5,5 inclik telefonda karar kılmış. Bilgisayar piyasasında çok ama çok güzel ürünler veren firma umarım telefon piyasasında da kendini gösterebilir.

 • orhan askan

  asus zenfone 6 yı ilk kez bu gün gördüm. tablet telefon arası bir şey yapmışlar. çok ağır ve hantal. ekran kalitesi de anlatıldığı kadar iyi değildi. bilmiyorum ben beğenmedim şahsen. asus pc üzerindeki kalitesini telefonda yakalayamamış.