PAYLAŞ
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Adaletin Şafağı(Batman v Superman:Dawn of Justice) DC Comics’in yarattığı o iki ünlü karakteri Batman ve Superman’i bir araya getiren 2016  ABD yapımı süper kahraman filmi. Filmin yönetmenliğini Zack Syneder üstlenirken senaryo ekibinde Chris Terrio ve David S. Goyer yer aldı. Superman’i Man of Steel’de de olduğu gibi Henry Cavill,Batman’i ise Christian Bale’dan bayrağı devralan Ben Affleck canlandırdı. Filmin konusu ise şöyle:

Her zaman insanların umut ışığı olmuş olan Superman’in pozisyonu artık tartışılır hale gelmiştir.  Azımsanmayacak bir çoğunluk artık onu bir tehdit unsuru olarak görmekte,bu yeni dünya düzeninde ona ihtiyacı olup olmadıklarını tartışmaktadır. Metropolis’te  Man of Steel’de yaşananlardan sonra taş üstünde taş kalmamıştır ve halk da bunun sorumlusu olarak Superman’i görmektedir. Gotham’dan Metropolis’e gelen Bruce Wayne de bu konuda Metropolis’le aynı şekilde düşünmekte ve Superman’in verdiği zararları düzeltmek istemektedir.Bunun için de sorunun kendisini,yani Superman’i ortadan kaldırmalıdır. Böylece bu iki süper kahraman arasında  kıyasıya bir mücadele başlar. Ta ki Lex Luthor ikisini ortak bir amaç uğruna savaşacak Doomsday’i yaratana kadar. Artık aralarındaki mücadeleye son veren ikili Metropolis için Wonder Woman’in da yardımıyla Doomsday’e karşı savaş açar.

Filmde ayrıca Diana Lane, Jesse Eisenberg ,Amy Adams, Jeremy Irons, Gal Gadot, Laurence Fishburne ve Holly Hunter gibi oyuncular da yer alıyor.