PAYLAŞ
Batman v Superman: Dawn of Justice

Bildiğiniz gibi 2016 yılında çoğu kişi tarafından merakla beklenen Batman ve Superman: Adaletin Şafağı filmi vizyona girecek. Milyonlarca takipçisi olan iki süper kahramanın mücadelesinin yaşanması beklenen filmle ilgili ço fazla bilgi sızdırılmıyor. Daha önceden görseller ve çok kısa bir tanıtım yayınlanmış ve sizlere açıklamada bulunmuştuk.

Ancak fragman olarak bile adlandırlamayacak olan kısa videoda sadece Batman ve Superman arasındaki olacak olan mücadele bizlere sezdirilmişti. Bir diğer önemi ise Nolan‘ın Dark Knight serisinden alıştığımız Christian Bale‘in bu filmde yer almaması. Evet Batman artık değişti. Batman rolünü Ben Affleck canlandıracak.

:: Batman v Superman: Dawn of Justice Kısa Fragmanı

Evet Batman’i canlandıran aktör değişti ancak görünüşe göre karakteri de değişmiş durumda. Çünkü fragmanda Batman çok daha sert ve hatta zalimce hareketleri var. İsterseniz önce fragmana bir bakalım ve devam edelim.Film aslında Superman filminin sonuyla bağlantılı gelişiyor. Çünkü DC Comics evreninde Superman, Bruce Wayne‘in şirketlerinde çalışır. Dolayısıyla Gothom şehri ile Superman filminin geçtiği Metropolis bağlantılı. Kazası ya bildiğiniz 🙂 Ama yanlış varsa düzeltin. Çünkü farklı şehirler olduğunu söyleyenler de var.

İşte Superman Zod ile mücadele ederken Bruce Wayne’e ait bir binayı yıkıyor ve bunu gören Bruce Wayne çılgına dönüyor. Olaylar kopuyor tabi. Ama önce biraz o zamandaki Batman’in durumundan da bahsetmek gerekli.

Batman sanıyorum ki Robin‘in Joker tarafından öldürülmesi nedeniyle işi bırakıyor ve çok sinirli ve acımasız bir adam halini alıyor. Zaten fragmanın başında Alfred Batman’in artık çok zalim biri olduğundan bahsediyor. İnsanlar uzun süredir ortalarda gözükediğinden onu da unutmuştur. Oysa fragmanda da görebileceğiniz üzere Superman’e tapıyorlar. Belki de mücadelenin sebebi budur.

Zaten geçtiğimiz ay yayınlanan kısa fragmanda da geçen bir sahne filmde sıkı bir mücadele olacağını bizlere gösteriyor.
Batman-V-Superman filmi
Batman-V-Superman filmi

Tam bu anda Batman Superman’e :

Kanın akıyor mu? Akacak !

diyerek aksiyona işaret etmişti. Bakalım bir fragmanla bile bizleri bu kadar heyecanlandıran film neler gösterecek bizlere. Ama şimdideden gişe rekorları kıracağı kesin olarak görülüyor. Ne diyelim bize de izlemek düşer.