PAYLAŞ
Talking Tom

Cep telefonlarında artık herkesin severek oynadığı fenomen oyunlar bulunuyor. Bu fenomen oyunları bazen bilgisayarda oynama ihtiyacı da duyabilirsiniz. Cep telefonunuzun şarjı bitse de oynamaktan vazgeçemeyeceğiniz bu oyunları oynamaya devam edebilirsiniz. Bu yazıda bu oyunları sizler için derledik.

New Star Soccer

Severek oynadığınız futbol kariyeri oyununun hem Türkçe hem de bilgisayardan mouse ile oynayabileceğiniz versiyonunu “Yeni Futbol Yıldızı” ismi ile bulabilirsiniz. Fenomen haline gelmiş bu oyun şu anda tüm Top 100 listelerinde bulunan ve sevilen bir futbol beceri oyunu. Eğer bu oyunu daha hiç oynamadıysanız çok fazla şey kaybediyorsunuz.

Angry Gran Run

Cep telefonlarının en popüler kategorilerinden birisi de koşu oyunları. Koşu oyunlarının da en dikkat çeken ve en fazla kişi tarafından oynanan oyunlardan birisi Angry Gran Run. Çılgın babaanne ile koşuşturduğunuz bu oyunu oynamak size hırs yaptırabilir. Bu oyunu aynı isimle bilgisayar için bulabilirsiniz ama oynayabilmek için Unity Player yüklü olması gerekiyor.

Talking Tom

Küçük yaş grubuna hitap eden kedi oyunu kısa süre içerisinde her ebeveynin telefonunda mutlaka yer buldu. Oyunda sizin her söylediğinizi daha komik ve tiz bir sesle tekrar eden kediye ayrıca daha fazla komik hareketler yaptırabiliyorsunuz. Oyunu bilgisayarda oynamak için yukarıda verdiğimiz linki tıklayabilirsiniz veya Konuşan Kedi diye internette aratabilirsiniz.

Ski Safari

Cep telefonlarında sıkça oynanan bu kayak oyununu flash oyun olarak PC’de oynayabilmeniz mümkün. Aynı isimle aratarak bu heyecanlı ve maceraperest oyunu oynama fırsatı bulabilirsiniz.

Pou oyunları
[reklam]
Pou da tıpkı Talking TOm gibi cep telefonlarından sonra hayatımıza giren oyun kahramanlarından. Pou’yu ilk önce bakıma muhtaç bir evcil hayvan olarak tanıdık ama gelişen teknolojilerle bilgisayarınızda çeşitli çeşitli Pou oyunları oynamanızı mümkün kılıyor.

Jatpack Joyride

Jet ile uçan kahramanın oyunu değişik tarzı ve parmakla dokunarak oynamaya uygunluğu sayesinden hemen herkesin beğenisini kazandı. Bu beğeniye tepkisiz kalamayan oyun yapımcıları aynı isimle bilgisayardan oynanması için oyunu tekrar kodladılar.

Doodle Jump

Durmadan zıplayan yeşil kahramanın tırmanma mücadelesini konu alan basit ama eğlenceli oyun da aynı isimle pcde de oynanabiliyor.

Angry Birds

Cep telefonlarının gelmiş geçmiş en çok oynanan oyunu olarak kabul edilen Angry Birds artık seride bir sürü oyuna sahip bir fenomen oyun serisi. Oyunun yapımcı firması Rovio oyunu bilgisayar kullanıcılarının mahrum kalmaması için Flash oyun olarak ve Facebook oyunu olarak da oyunculara sundu.

Flappy Bird

Dünyanın en popüler basit oyunu olarak dikkat çeken Flappy Bird, absürd ve zor oynanışı sayesinde ve sosyal medyanın da desteği ile bir anda bir akım haline geldi ve en çok oynanan oyun oldu. Buna kayıtsız kalamayan oyun yapımcıları oyunun değişik sürümlerini bilgisayarda oynamanız için çıkarttı.

Shadow Fight 2

Bir ninjanın dövüş dünyasını ziyaret ettiğiniz bu sevilen dövüş oyununu da aynı isimle bilgisayardan oynayabilmeniz mümkün. Üstelik hiç yükleme ve kurulum olmadan direk olarak oynamaya başlayabiliyorsunuz.

  • mamut

    New Star Soccer bu oyunu iş arkadaşlarım ısrarla yükle diyor ben yüklemiyorum biliyorum bağımlılık yapacak

  • Mustafa

    Bu tom hiç hoşuma gitmiyor. Çok gıcık bir karakter olmuş.