PAYLAŞ
Kraftwerk

Günümüzde teknolojinin vardığı nokta ve mobil cihazların hayatımıza girmesinden sonra büyük promblemlerimizden bir tanesi de şarj olmaya başlandı. Çoğumuz cep telefonumuzun günü çıkarıp çıkaramayacağını düşünür, çaresini arar olduk. Bu konuda hayatımıza çözüm olarak şarj istasyonları girdi. Powerbank olarak adlandırılan yapılar hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Ancak çok farklı bir konsept ile karşı karşıyayız.

Kraftwerk adlı ürün şarj sorunumuza farklı farklı bir bakış açısı getirecek gibi. Bir Kickstarter projesi olarak çıkan Kraftwerk, çakmak gazını kullanarak cep telefonlarımızı şarj etme peşinde. Yapılan açıklamalarda ürünün çakmak gazı ile depolanacak ve 11 defa iPhone şarj edebilecek.Çakmak gazı ile doldurduğumuz taktirde, 3 saniye içinde kullanıma hazır olacağı söyleniyor. Aynı zamanda uçaklarda kullanımı ile ilgili lisanslaması sağlanmış. Bu sayede uçaklarda da kullanımına imkan tanıyacak.

Özellikle çakmak gazı ile çalışması doğa ile sporlar yapanların ve fotoğrafçıların işine gelecektir. Bakalım üklkemide kullanma fırsatı bulabilecekmiyiz.

  • İbrahim

    İşte ben buna teknoloji derim. Teşekkürler Ayhan bey.