PAYLAŞ
Çamaşır Makinesi

Üstün teknolojileri ile günlük yaşantı içerişinde çok önemli zaman tasarrufları elde edilebilmesine yardımcı olan çamaşır makineleri sayesinde artık çamaşır yıkama işlemleri ciddi bir problem ve zaman kaybı etkeni olmaktan çıkıyor. İnsanlar artık çamaşır yıkama işlemi için harcayacakları zamanları kişisel aktivitelerine yönelik olarak ayırabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu kapsamda da ileri nesil teknolojilere sahip olan çamaşır makineleri son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Bu durum ve daha pek çok farklı etken dolayısı ile mekanik temelli olan Arçelik markalı çamaşır makinelerinin su almama gibi bir problem ile karşı karşıya kalınmasına yol açıyor. Bu noktada çamaşır makinesi su almıyor sorunu için profesyonel müdahale için Kaynarca Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesinden önce bireysel olarak gerçekleştirilebilecek bir takım müdahaleler bulunuyor.

 

Bu bireysel olarak gerçekleştirilebilecek müdahaleler arasında çamaşır makinesinin şebeke suyunun açık olup, olmadığının kontrolü ve eğer açık ise şebekede su olup, olmadığının kontrol edilmesi şeklindedir. Ayrıca çamaşır makinesinin su giriş hortumunun makine arkasında sıkışmış ya da bükülmüş olup, olmadığının kontrol edilerek gerekli düzenlemelerinin gerçekleştirilmesi sorunun çözümünü sağlayabilir. Ancak bu müdahale ile de çamaşır makinesinin su almama sorununun çözülebilmesi mümkün olmaz ise 7 gün 24 saat kesintisiz olarak erişim imkanı bulunan Üsküdar Arçelik Servisi çağrı merkezine başvuru gerçekleştirerek, su almama problemi söz konusu olan çamaşır makinesi için profesyonel arıza onarım müdahalesi talebinde bulunabilir. Bu kapsamda alanlarında uzman teknik ekiplerin bulunduğu bölgede her zaman hazır durumda bulunan tam teşekküllü gezici servis aracı ilgili adrese kısa sürede ulaşarak, arıza onarım müdahalelerine başlamaktadır.

 

Çamaşır makinesinin su almama problemine ilişkin olarak uzman ekipler tarafından öncelikli olarak su giriş hortumunda tıkanıklık meydana gelmiş olma olasılığı değerlendiriliyor. Bu çerçevede de su giriş hortumu makineden ve su musluğundan sökülerek bu kısımlarındaki filtrelerinin temizliği ve ardından da hortum içi temizliği gerçekleştiriliyor. Daha sonra yerine takılan su giriş hortumunun ardından çamaşır makinesinin su alıp, almadığı kontrol edilir. Eğer suyu halen alamamakta ise bu durumda çamaşır makinesinin makine kapağının kilit mekanizması kontrol edilir. Çünkü çamaşır makinesi kapağı tam kapanmaz ise güvenlik dolayısı ile su alımı gerçekleştirmez. Eğer bu kilit mekanizması veya kapak arızalı ise Cevizli Arçelik Servisi ekipleri tarafından orijinal yedek parçaları ile değişimi gerçekleştirilerek, çamaşır makinesinin su almama sorunu tamamı ile çözüme kavuşturulabilmektedir.