PAYLAŞ
Oculus Rift Tasarımı
Sanal Gerçeklik

Son dönemlerde gelişen teknoloji ile irlikte hayatımıza girmeyi hedefleyen teknolojilerin başında kuşkusuz sanal gerçeklik cihazları geliyor. Aslında geçmişi çok uzun yıllara dayanan bu teknolojinin kulanıcılarla buluşmaya başlaması ise Oculus Rift yardımı ile oldu.  Eğer hala kafanızda sanal gerçeklik nedir, Oculus Rift nedir gibi sorular varsa sizi aşağıdaki yazımıza alalım.

:: Sanal Gerçeklik Nedir

Bu haberimiz ise sanal gerçeklik pazarına yeni giriş yapmayı hedefleyen ve bizlerin fotoğraf makinaları ile tanıdığı Canon hakında olacak. Canon tanıttığı prototip cihaz ile bu sektörde ben de varım dedi.

Canon Sanal Gerçeklik Cihazı
Canon Sanal Gerçeklik Cihazı

Tanıttığı prototip ile 360° sanal gerçeklik hedefleyen Canon, cihazda her iki göz için 5K çözünürlük sunan ekranlar kullanmış durumda. Hareketleri algılayabilen cihaz, hareket durumuna göre görüntüyü ayarlamayı hedefliyor.

Şimdilik isimlendirilmeyen ve özellikle prototip olduğu belirtilen cihaz bakalım ileride nasıl bir proje ile karşımıza gelecek. Çünkü kullanımı diğer cihazlardan farklı yapılmış. Yapısı itibari ile elle tutulmak zorunda. Bekleyip göreceğiz.