PAYLAŞ
Cep Telefonu Aksesurları
Cep Telefonu Aksesurları

Vaktimizin büyük bölümünü neredeyse hepimiz internette harcamaktayız. Bunun da büyük bir bölümünü mobil cihazlarımız ile gerçekleştirmekteyiz. Bu cihazlar hayatımızın büyük bir bölümünü ele geçirmiş durumda. Her geçen gün yeni modellerin ve aksesuarlarında ortaya çıkmasıyla mobil cihazlara daha da bağlanmaktayız. Bakalım bu aksesuarlar hayatımızı ne kadar kolaylaştırıyor ve ya ne kadar işimize yarıyor.

1- Akıllı Saat

Biraz önce de bahsettiğim gibi günlük hayatımızın büyük bölümünü akıllı telefonlarımızla harcamaktayız. Yapılan bir araştırmaya göre ise telefonda gerçekten işimiz varken harcadığımız vakitten daha çoğunu telefonu elimize almışken sosyal ağlara da bakayım isteği ile harcamaktayız. Bu da ister istemez zaten az dayanan telefon şarjlarının süresini iyice azaltmaktadır. Akıllı saatler sayesinde basit işlevlerinizi saat üzerinden gerçekleştireceğiniz için hem gereksiz telefon kullanımlarından  kaçınmış olacaksınız hem de telefon şarjınızı biraz daha uzatma imkanına sahip olabileceksiniz.

Akıllı Saat
Akıllı Saat

2- Akıllı Tuş

Son dönemlerde farklı noktalarda karşımıza çıkan akıllı tuş, belki çok kritik bir görev üstlenmese de kullanım kolaylığı ile sık kullandığınız  işlevleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmenize yardımcı olacaktır. İlk bakışta iPhone ve iPad’lerde bulunan tuşlara basma sayılarına göre özel işlev kazandırma özelliğini anımsatsa da, daha özgür işlevler kazandırabileceğiniz bir aparattır. Aslında bu işlevleri yapan bu küçük aparattan ziyade telefonunuza yükleyeceğiniz yazılımdır. Yazılım sayesinde tuşa basma sayınıza göre task killer, fotoğraf çekme veya her hangi bir uygulamayı çalıştırma işlevlerini atayabilir, istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Üstelik bu işlevleri telefon ekranını açmadan ve size hissettirmeden de yapabilmekte. Fotoğraf çekme işlevinde telefon ekranı kilitliyken fotoğrafı çekebilmektedir. Burada sizi zorlayan kısım odaklama süresini ayarlayamamanız ve kadrajı görememekten kaynaklı istenilen fotoğrafı elde edilememesi olacaktır. Gizli fotoğraf ve video çekimleri için kullanılabilir bir işlev olabilir. Daha önceden de bahsettiğim gibi aslında aparat sizin kulaklığınız  üzerindeki tuştan gelen sinyal ile aynı işlevi sunsa da estetik ve engel olmayan tasarımı ile işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Akıllı Tuş
Akıllı Tuş

3- Taşınabilir Şarj Ünitesi

Akıllı telefonlar her geçen gün yeni bir model ile karşımıza çıkmayı başarsa da tam olarak pil sorununa bir çözüm ortaya konulmamıştır. Bunu fırsata çeviren akıllı girişimciler şarj sıkıntısı yaşayan bizlere bir çözüm ortaya koyarak power bankları ortaya koymuşlardır. Uzun süre elektrikten uzak kalacak olan kampçılara, dağcılara vb. doğa sporu ile uğraşanlara da güzel bir çözüm sunmuştur.

Taşınabilir Şarj Ünitesi
Taşınabilir Şarj Ünitesi

4- Telefon Standları

Yanımızdan ayırmak istemediğimiz telefonlarımız ve tabletlerimizi bir yere sabitleyebilmek hem gereksiz yere telefonunuzu kullanmamanızı sağlayacaktır, hem de navigasyon ve film izleme gibi özel işlemlerinizde işinizi kolaylaştıracaktır.

3D Cool Araç İçi Tutucu
3D Cool Araç İçi Tutucu

5- Klavyeli Telefon Kılıfı

Dokunmatik ekranlar insanların hareket özgürlüğünü artırmış olsa da tuşlu telefonları özleyenler, mesajlaşırken doğru harfe basamama gibi sıkıntılarla karşılaşanlar için güzel bir çözüm olabilir.

Klavyeli Telefon Kılıfı
Klavyeli Telefon Kılıfı

 

 • rkorkmaz

  En çokda akıllı saat istiyorum fakat fiyatları baya uçuk.

 • zehra

  Şarj kiti bende var herzaman işe yarıyor ama akıllı saat bende istiyorum türkiyede uygun fiyata gelirse alacağım.

 • disqusbll

  en çok 5. öneri dikkatimi çekti. galaxy s4 ve iphone 5s uyumlu klavyeler var mıdır piyasada?

 • Uygar

  Akıllı tuşu kargo dahil 95 kuruşa temin edebiliyorsunuz ebay den tavsiye ederim herkese ancak en güzeli telefonu temiz kullanmak kaptır odur budur hikaye bence 🙂