PAYLAŞ
Çocuklar ve İnternet

İnternet kullanımına baktığımızda ilk zamanlarda 15-25 yaş arası kişilerin kulandığını söyleyebilirdik. Ancak zamanla gelişen internet teknolojisi ve fiyatların ucuzlaması ile artık 10 yaşıdaki çocuğun elinin altında da 60 yaşındaki amca da internet mevcut. Bu nedenle bizler internetin tek kullanıcısı gibi davranamayız. Her yaş kitlesine göre içerikler üretilmeli ve kullanıma sunulmalıdır. Bu yazımızda da çocukların gözünden internet nasıldır, çocuklar internette neler yapabilir bunlara değineceğiz.

Çocukların Gözünde İnternet

Çocuklar ve İnternet
Çocuklar ve İnternet

Dediğimiz gibi artık çocukların elinde internet var, dolayısıyla da kullanmasına engel olamayacağımız için kulanımına yardımcı olmamamız gerekiyor. Sonuçta internet engin bir deniz ve bizler kapta olarak gemileri istediğimiz limanlara götürmeliyiz.

1 – Öğretici Siteleri Keşfedin

Çocuklarınız farkında olmayabilir ancak internet sadece oyunlar oynanacak bir yer değildir. Aynı zamanda öğretici içeriklere de erişebilirsini. Unutmayın WikiPedia sizi bekliyor.

2 – Onları Motive Edin

İnternet üzerinde çocuklarınızı motive edebilecek hikayeler ve videolar bolca mevcuttur. Onlara dünya üzerinde büyük işler başarmış kişilerin hayatlarını anlatan videolar izlettirin.

3 – Ders Çalıştırın

İnternet üzerinde oyun oynama imkanın olduğu kadar ders çalışma imkanı da mevcut. Bu nedenle online olarak verilen kurslara göz atarak çocuğunuzun derslerine katkıda bulunabilirsiniz.

Oyun Oyna
Oyun Oyna

4 – Oyun Oynatın

Evet internet üzerinde çocuklarınızın oyun oynamasına izin verin. İnternet üzerinde çeşitli oyunlar oynayabileceğiniz siteler mevcut. Mesela araba oyunları çocukların çok ilgisini çeker. Sizler de temiz ve kaliteli sitelerde oyun oynamalarına izin vererek onların eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu anlamda sizlere rahatlıkla www.oyunoyna.la/ adresini önerebiliriz. Gerek sitenin kalitesi, gerek oyun çeşitliliği ve reklama boğulmamış olması gereçekten diğer siteler arasından sıyrılmasına neden oluyor. Sizler de çocuklarınızın oyun oynaması için bir site arıyorsanız, kesinlikle bir göz atmalısınız.