PAYLAŞ
Gmail Dropbox

Hepimiz hemen hergün mail servislerini ve bulut sistemlerini kullanıyoruz. Özellikle bulut teknolojisi çıktıktan sonra hayatımızın ayrılamaz bir parçası haline geldi. Bu konuda da dünya genelinde en çok tercih edilen bulut servisi şüphesiz Dropbox.

Bununla birlikte dünya genelinde en çok kullanılan mail servisi de Gmail‘dir. Neredeyse hepimizin artık bir Gmail hesabı var ve aktif olarak kullanıyoruz. Açıkça konuşmak gerekirse rahat kullanımı da kalbimizi çalmıyor değil. Özellikle mail ile dosya göndermenin rahatlığı çok iyi. Ancak tam bu noktada bir sıkıntı başlıyor. Gmail üzerinden gönderilecek maillere sadece Google Drive üzerinden dosya eklenebiliyor. Ancak çoğumuz aktif olarak Dropbox kullanıyoruz. Tam bu noktada Dropbox for Gmail eklentisi imdadımıza yetişiyor. Eklenti sayesinde maillerimize Dropbox üzerinden dosya ekleyebiliyoruz.

Dropbox Dosyalarını Nasıl Gmail’e Ekleriz ?

Dropbox for Gmail
Dropbox for Gmail


1- Dropbox for Gmail eklentisini Chrome için İNDİRİN !

2- Yeni mail açın ve Dropbox simgesine tıklayarak dosyayı ekleyin.

Artık maillerinize Dropbox üzerinden dosya ekleyebilirsiniz. Benim çok kullanacağımı düşündüğüm bir eklenti. Umarım sizin de işinize yarar.

  • Sez.

    Bunu samsung’un senkronizasyon kısmından yapma olanağımız yok mudur acaba? Hani hesaplar arası geçişin sağlanabilme olanağı vardı mesela yanlış hatırlamıyorsam eğer

  • disqusbll

    hiç denememiştim dropbox dosyalarını gmail ile birilerine göndermeyi. gösterdiğiniz için teşekkürler

  • http://www.asosyalgenc.com Asosyal Genc

    Hepsi iyi güzel gelişmeler.Fakat biliyoruz ki artık flash belleklerde tarih oldu ve yerini bu bulut depolamaya bıraktı.Fakat buralara yüklenen dosyalar çok yavaş ve geç yükleniyor malesef.Onu nasıl çözeceğiz.