PAYLAŞ
Dublaj Uygulamaları

İnternetin bu kadar hayatımızın içine girmesinden bu yana, sürekli olarak belirli dönemlerde yeni konseptler vazgeçilmemiz oluyor. Belkide artık fikirlerin para edeceğini ve orjinal fikirlerin her zaman kazandıracağını gösteren bir durum bu. Yeni girişimciler ise bir umut kaynağı oluyor.

Dönemsel teknoloji gelişmeler her zaman var olan trendlerin belirlenmesinde etkili oluyor. Daha önceden internet hızlarımız düşük iken, mesajlaşma programları trend oluyordu. Şimdilerde ise internet hızlarının artması ile video kaynaklı uygulamalar tutuluyor. Geçen sene hayatımıza bir anda giren Vine bunun belkide ilk örneğiydi. Son zamanlarda çıkan dublaj uygulamaları, hepimizin aklına girmeye başladı. Ve neredeyse herkes bunlar nasıl yapılıyor diye merak ediyor. Bu yazımızda sizin de güzel dublaj videoları çekmeniz için kullanabileceğiniz dublaj uygulamalarını ele alacağız. Umarım ilgili arkadaşların işini görür.

Dubblaj

Dubblaj
Dubblaj

2012 yılında kurulan FreshApps LLC tarafından yayımlanan uygulama, daha çok yerel motiflere yer veriyor. Uygulama bu kadar meşhur olduktan sonra, sürekli olarak kütüphanesini güncellemeye başladı. Uygulamanın mantığı çok basit. Tek yapmanız gereken istediğiniz kategorideki sesi bulum kamera ile sese uygun ağız hareketleri yapmak. Gerisini uygulama kendisi ayarlıyor. Bizce eksik yanı ise, dublaja başlamadan önce sesi bir kere dinlemeye izin vermemesi. Güyük ihtimalle bir güncelleme ile düzelecektir. Veya siz yazıyı okurken düzelmiştir.

IOS : İndir
Android : İndir
[reklam]

Dubsmash

Dubsmash

Almanya merkezli Mobile Motion GmbH tarafından kullanıma sunulan Dubsmash, Dubblaj uygulaması aksine yabancı ses seçeneklerine daha fazla sahip. Ses kütüphanesi ve özellikleri ile bir tık yukarda olduğunu söylemek çok da zor değil.

IOS : İndir
Android : İndir

Her popüler konu gibi, dublaj uygulamaları da yakın zamanda mantar gibi türeyecektir. O zamana kadar yazımızdaki seçenekleri deneyip yorumlarınızı bize iletebilirsiniz.

 • http://dizimerkezi.net/ Ahmet Cem Aktaş

  güzel bir tavsiye olmuş. bu uygulamayı bilmiyorum. genellikle google translate kullanıyordum 🙂

 • Abdullah

  bence dubsmash daha iyi uygulama bakımından 🙂

 • http://www.treshinfeneri.net/ Siyah Panda

  Facebook’ta izliyorum arkadaşlarınkini çok komik oluyo genelde. 😀

 • disqusbll

  kanımın ısınmadığı bir uygulama. nedense ben gereksiz buluyorum dublaj uygulamalarını