PAYLAŞ

Gelişen Teknolojiye Paralel Olarak Yenilenen Birbirinden Kullanışlı Elektrik Süpürgelerini Gelin Birkaç Başlık Altında İnceleyelim

Elektrikli süpürgeler diğer teknolojik aletler gibi hayatımızı kolaylaştıran, zaman ve emek tasarrufu yapmamızı sağlayan teknoloji harikası ürünlerden birisidir. Elektrikli süpürgeler sayesinde yer yüzeyinde bulunan tozları, kırıntıları temizlemek hatta perdelerin temizliğini yapmak bile kolaylaşmıştır.

Elektrikli süpürge satın alındığı zaman kafanızı karıştıracak birçok özelliği bulunmaktadır. Ayrıca piyasada yer alan birçok elektrik süpürgesi sahip olduğu özelliğe paralel fiyatlarda satılmakta bu durumda müşterilerin kafasında ürün özellikleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmadıkları için soru işareti oluşturmaktadır.

Alt Tarafı Bir Elektrik Süpürgesi Deyip Geçmeyin!

Elektronik ürünler satan bir mağazaya girip en iyi elektrik süpürgesini sorduğunuzda bu kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği gibi internet üzerinden yapılabilecek ufak bir araştırma sonucunda da kafa karışıklığı ortaya çıkabilir.

Elektrikli süpürge, sık sık değiştirilen bir ürün olmadığı için ve yüksek maliyete sahip olduğu için tam olarak nasıl bir ürün istendiğine karar verilmesi gerekmektedir.

Piyasada bulunan süpürgelerin çalışma prensipleri birbirine benzemekle birlikte birbirinden ayrılan ve bireylerin ihtiyaçlarına göre kategorilere ayrılabilecek özelliklere de sahiptirler.

elektrikli süpürge

Elektrikli Süpürgelerin Sahip Oldukları veya Olacakları Özelliklerin Neler Olduğu Mutlaka Bilinmelidir.

Elektrikli süpürge seçilirken, ürünün sahip olduğu filtre sistemi, motor gücü, emiş gücü, sesi, enerji sınıfı, temizleme sınıfı, toz toplama sistemi ve ergonomisine dair belirli kriterler oluşturmak ve bu özelliklerin ne anlama geldiğini bilmek tüketici yararına olacaktır.

Emiş Gücü ve Filtre Sistemini Daha Yakından Tanıyalım!

Süpürgelerin emiş gücünün daha verimli bir şekilde kullanılabilmesi için süpürge başlığının iyi tasarlanmış olması gerekmektedir. Emiş gücü watt ve air waat olarak ifade edilmektedir.

Elektrikli süpürge de güç kontrol edici mekanizma bulunması, temizlenecek alana göre emiş gücü uygulamanıza olanak sağlayacağından kullanacağınız ürün daha kullanışlı bir hale gelecektir.

Süpürgede ki filtre sistemi süpürgenin dışarıya verdiği havanın olabildiğince tozdan arındırılmış olmasına yardımcı olmaktadır. Günümüzde üretilen elektrik süpürgelerinde 4 tip torba sistemi kullanılmaktadır. Su hazneli, toz torbalı, siklonlu ve filtrasyon sistemleridir.

Filtrelerin Avantajlarını ve Dezavantajlarını Araştırmadan Süpürge Seçimi Yapmayın

Toz torbalı elektrik süpürgeleri, tozu içinde biriktirmektedir. Toz torbalı süpürgeler kullanımı ve emiş gücü olarak güçlü olmak ile birlikte piyasa fiyatı olarak diğer süpürgelere göre daha uygundur. Fakat bu torba sisteminde emiş gücü torba doldukça azalmak ile birlikte hepa filtre tercih edilmez ise mevcut tozlar dışarıya sızacaktır.

Su filtreli süpürgeler, ortamda bulunan tozları ve mikropları suyun içine hapsetmektedir. Bu tarz filtre sistemine sahip süpürge ile hijyen sorunu ortadan kalkmaktadır. Fakat bu tarz süpürgeler ağır bir yapıya sahip olmak ile birlikte çok yüksek ses çıkarmaktadır.

Siklonlu elektrik süpürgesi, gelişen teknolojiye paralel olarak geliştirilen son model ürünlerdendir. Toz torbasız bir sisteme sahip olduğu için emiş gücünde herhangi bir düşüş meydana gelmez. Fakat bu ürünler piyasada yüksek bir fiyata satılmak ile birlikte yüksek sese sahiptir.

Tercih Edilecek Elektrikli Süpürgede Enerji Sınıfına ve Çıkardığı Ses Seviyesine de Dikkat Edilmelidir

Elektrikli süpürgelerde enerji sınıfı A+++ ve G arasında olmaktadır. Bunun yanı sıra elektrik süpürgesinin temizleme sınıfı da A ve G arasında ifade edilmektedir. A en iyi temizleyene G daha düşük temizleme gücüne sahip elektrikli süpürgeyi ifade etmektedir.

Elektrikli süpürgelerde ses seviyesi desibel olarak belirtilmektedir. Bu nedenle belirtilen desibel seviyelerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Tercihinize ve Bütçenize Hitap Edecek Birçok Ürünü Bünyesinde Barındıran Sitelere Bakmakta Fayda Var

Elektrik süpürgesi modellerini incelemek için https://www.cincin.com.tr/ELEKTRİK-SUPURGELERI,LA_10900-2.html#labels=10900-2 sitesini ziyaret edebilirsiniz. Cincin sitesinde birçok bütçeye ve tercihe hitap edecek ürünler yer almaktadır. Cincin sayesinde kısa süre içinde birçok çeşidi birbiri ile karşılaştırıp kendinize en uygun olan ürünü satın alabileceksiniz.