PAYLAŞ
Salman Khan Filmleri

Salman Khan, Bollywood sinemasındaki üçüncü büyük Khan olarak adlandırılıyor. Diğer iki büyük Khan ise Bollywood’un en çok kazanan oyuncusu Aamir Khan ve yine bir diğer ünlü oyuncu Shahrukh Khan. Yeteneğinin yanında yakışıklılığı ve yapılı vücuduyla da kendini gösteriyor ünlü oyuncu. Hatta öyle ki 2007 yılında People dergisi tarafından en yakışıklı erkekler listesine bile seçilmiş. Zaten sanatçı bir aileden gelen Salman Khan‘ın babası da Hint sinemasının ünlü senaristlerinden biriymiş. Yani Khan ailesinde sinema yeteneği nesilden nesile taşınmış. Bu listede en güzel Salman Khan filmlerini sizler için sıraladık. Aktör seksenden fazla filmde rol almış ama elbette biz sadece en ünlülerine yer verebildik.

1 – Dabangg

DABANGG
DABANGG

Bol müzikli bir Hint filmi olarak karşımıza çıkıyor Dabangg. Filmde kahramanımız Salman Khan, korkusuz bir polisi canlandırıyor. Küçük yaşta babasını kaybeden Chulbul, annesinin de dul hayatına katlanamaması nedeniyle üvey babasıyla yaşamaya başlar. Ancak kardeşlerine ve üvey babasına bir türlü ısınamaz. Polis olarak hayatını kuran Chulbul, kızkardeşinin de kaçırılmasıyla kendisini büyük bir kovalamacanın içinde bulur.  2010 yılında vizyona giren film, bu sene Hindistanda en çok hasılat yapan yapım olarak liste başına yerleşmiş. Kesinlikle kaçırımaması gereken, macerası bir an bile eksik olmayan ama müzikallerden de eksik kalmayan eğlenceli bir film!

2 – Etk Tha Tiger

EK THA TIGER
EK THA TIGER

Tiger kod adlı ajanımız iş başında! Bollywood‘da aksiyon dendi mi akla gelen ilk isim olan Salman Khan, bu filmde de beklentileri boşa çıkarmıyor. Bu filmi benim için özel kılan özelliklerin başında, kayda değer bir bölümünün Türkiye’de geçmiş olmasıdır. Mardin ve İstanbul’da birçok sahne çekilmiş. Bir ajanın, bir bilim adamı peşinde dünyanın pek çok yerinde kovalamacaya başlamasını ve bu sırada da daha önce romantik filmlerde görmeye alışık olduğumuz Katrina Kaif ile bir aşka başlamasını anlatıyor 2012 yapımı film. İlk dakikadan itibaren aksiyona doyacağınız bir yapım kesinlikle. İstanbul ve Mardin’de geçmesi de bonus!

3 – Kick

Kick
Kick

Biri adrenalin mi dedi? Salman Khan‘ın canlandırdığı karakter olan Devi, tüm adrenalin anlayışımızı değiştirecek türden bir hayatı seçen bir genç. Devi sakin giden hayatını terk ederek suç dünyasına hızlı bir giriş yapar. Ancak işler pek de umduğu gibi gitmeyecektir. Film boyunca, Salman Khan bir aksiyon ustası olduğunu kanıtlayacak işlerin altından kalkıyor. Dublörsüz 42. kattan atlamak da bunlardan sadece bir tanesi.

4 – Bodyguard

Bodyguard
Bodyguard

Ben de dahil birçok kişinin Salman Khan‘a hayran olduğu filmlerden biridir bu. Filmde Salman Khan, Lovely isimli bir korumayı canlandırıyor. Baba mesleğini yapıyor açıkçası. Çünkü annesi daha ona hamileyken babasının korumalık yaptığı Sartaj Rana, onları bir kazadan kurtarır. Babası Maalesef bu kazada hayatını kaybeder. Lovely büyüyünce tıpkı babası gibi Sartaj Rana’ya ve kızına korumalık yapar. Ancak Rana’nın kızı Divya bu korumanın sürekli onu takip etmesinden çok bunalmıştır. Ancak bu ikilinin arasında beklenmedik şeyler yaşanacaktır. Romantizm dolu bir Salman Khan filmi. Divya rolünde ise ünlü oyuncu Kareena Kapoor göz dolduruyor.

5 – Chori Chori Chupke Chupke

Chori Chori Chupke Chupke
Chori Chori Chupke Chupke

Salman Khan, fabrikatör bir ailenin torunudur. Artık bir varis verme niyetiyle hayatını birleştireceği bir eş bulur. Hamileliğin son haftalarında bebeği kaybederler ve eşi bir daha hamile kalamayacağını öğrenir. Ancak varis uğruna, eşi başka bir kadın bulabileceğini söyleyince Salman Khan bir hayat kadını ile birlikte olur. Bu hayat kadınına düzgün bir hayat kurması amacıyla yardımcı olur ve hep beraber İsviçre’ye yerleşirler.

Bu yazımızda sizler için Salman Khan filmleri listesi oluşturduk. İlginizi çekebilecek diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.