PAYLAŞ

Yıllardır her izlediğimizde aynı zevki aldığımız film serilerinden birisi olan Karayip Korsanları serisinin 5. filmi olan Karayip Korsanları 5 filmi çok heyecanlı sahneleri ile geliyor. Verilen fragmanlarda görüldüğü gibi bu sefer olaylar bir hayli kızışacak. Ortaya çıkan azılı düşmanlar ve yer altının kötü kahramanları bizim kahramanlarımıza karşı savaşacak. Salazar adında ki korkunç bir gemi kaptanının mürettebatı deniz üzerinde yakaladıkları tüm korsanları öldürmektedir. Bu kötü varlıkların elinden kurtulan tek kaptan Jack’tir. Jack aklı ile olayları yönetmeyi seven birisidir. Bu yüzden o ahmak katillerin arasından kurtulmak onun için çok da zor olmamıştır. Ama şimdi yapması gereken daha önemli işer vardır. Eğer Poseidon Asası’nı bulamazsa Salazar’ın ordusu hala peşinde olacaktır. Yavaş yavaş Poseidon Asası’nın yerini öğrenmektedir. Kesin bir bilgi için yanına alması gereken kişiler vardır. Bu kişilerin başında hem güzel hem de zeki olan gök bilimci Carina Smyth gelmektedir. Carina Smyth ile denizci bir genç olan Henry onun işine çok yarayacaktır. İkisi de kaybetmeye alışmamış olan kişiliklerdir. Ama Jack Sparrow her ne kadar kadroyu iyi tutarsa tutsun karşısında ki düşmanın ne kadar güçlü olduğunu unutmuştur. Zekası sayesinde korku duygusuna ihtiyaç duymayan Jack Sparrow bu sefer bir hayli korkmaya başlayacaktır. Çünkü karşısında ki düşman oldukça tehlikeli ve dünyaya ün salmaya başlamış birisidir. Jack Sparrow ve arkadaşlarının bu azılı düşman karşısında işi oldukça zordur.

Karayip Korsanları’ndan önce ise vizyona Karanlığın Elli Tonu girdi. 10 Şubat 2017 tarihinde vizyona giren Karanlığın Elli Tonu filminde Anastasia’nın bir önceki ilişkisinde yaşadığı kötü zamanların ilerisi konu alınıyor. Anastasia tutku dolu bir hayata sahip olan Christian Grey ile yaşadığı aşktan sonra hayatını tam olarak bir düzene koyamamıştır. Artık tamamen onu hayatından silip atmak istemektedir. Ama aklının derinliklerinde kalan parçalardan bir türlü kurtulamaz. Tam da o sırada Grey tekrar geri döner. Biraz çok uğraşsa da Anastasia’nın kalbini tekrar çalmayı başarır. tekrar birlikte olan çiftin aşması gerek çok zorlu yollar vardır. Yaşadıkları ilişkinin bir zaman önceki dönemlerini hatırlamak dahi istemeyen çift yıkıntıları toplamaya çalışmaktadır. Ama zaman geçtikçe Grey yine eski halini almaya başlayacaktır. Grinin Elli Tonu filminde büyük bir ilgi toplayan seri ikinci filmde de aynı ilgiyi görmeyi bekliyordu fakat biraz daha düşük bir sonuç aldı. Yine de gişeden çok iyi bir sonuç çıkaran film 2017 yılının iddialı romantizm filmlerinden birisi olmayı başardı. 20 Şubat 2017 tarihinde ülkemizde de gösterim şansı gören filmin oyuncu kadrosunda Dakota Johnson, Jamie Dornan, Bella Heathcote isimleri yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise James Foley yer alıyor. James Foley böyle güzel bir kadro ile çalıştığı için memnun gibi görünüyor. Karanlığın elli Tonu gibi 2017 yılında vizyona girmiş olan bir diğer film ise Wonder Woman…

Daha önce hiç erkek görmemiş bir kadının hikayesi. 2 Haziran 2017 tarihinde vizyona giren Wonder Woman filminde bir yarı tanrının inanılmaz hikayesi anlatılıyor. Diana Price adında ki genç kadın daha önce hiç bir erkek ile karşılaşmamıştır. Bunun sebebi ise yaşadığı adadır. Yaşadığı adada sadece kadınlar yaşamaktadır. Burada bazı savaş sanatlarını öğrenen kadınlar halkın gözünde de çok yüce mevkilere sahip olurlar. Diana Price çocukluğundan beri bu adadadır. Hayatının en büyük bölümü bu adada geçmiştir. Cennet adasına bir gün bir Amerikan Savaş uçağı düşer. Bu uçaktan inen adam dünya üzerinde çok büyük bir savaşın hakim olduğunu Diana Price’a söyler. Diana Price artık kararını vermiştir. Adasını bırakıp uygar dünyaya açılacaktır. Çünkü dünya üzerinde onun hiç istemeyeceği şeyler olmaktadır. Bir erkekten daha güçlü ve birçok kadını tek başına alt edebilecek güçte olan, hayatını dövüş sanatlarına ve savaş sanatlarına adamış olan Diana Price bu savaşın üstesinden geleceğine canı gönülden inanmaktadır. Tabii ki onu bu yolda tek bırakmayacak yoldaşları da olacaktır. Artık uygar dünya onun ayaklarının altındadır. Patty Jenkins gibi büyük bir yönetmenin yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright gibi isimler yer alıyor. Filmin tüm çekimleri Amerika Birleşik Devletlerinde tamamlandı ve ilk gösterimini yine Amerika Birleşik Devletlerinde yaptı.