PAYLAŞ
Sosyal Medya

İnternet ortamında gezinmeye başlayan gençlerimiz bir süre sonra kendi internet sitelerini açıp, içerik üretmek istiyorlar. Aslında olması gereken içerik üretmekken bizde genelde işler farklı yürüyor. çünkü gençlerimiz içerik üretebilmek için neler yapmaları gerektiği hakkında çok da bilgi sahibi değiller. Amaçları sadece yazı yazmak oluyor. Ancak yazının aslında bir içerik olduğunu ve bunun üretilmesi gerektiğinin farkına varanlar başarıya ulaşabiliyorlar.

Peki kaliteli içerik üretebilmek için neler gerekli ? Bu sorunun cevabı alanınıza göre değişecektir. Ancak bu yazımızda biz teknoloji alanında site açanlarla ilgili ipuçları vermeye çalışacağız.

Teknolojiyi Yakından Takip Edin

Bu madde zaten bu işin başlangıcı, temel taşı oluyor. Ancak yine de belirtmek isterim. Çünkü eğer bu alanda çalışacaksanız teknoloji haberlerini sadece Türkiye’deki kaynaklardan okumayın. Araştırarak asıl kaynaklarını bulun ve oralardan İngilizce olarak takip etmeye çalışın. Çünkü bu alandaysanız Türkçe siteler aslında sizlerin temel rakipleri. Dolayısıyla ana rakipleriniz sürekli 1-2 adım geriden takip etmek sizin ilerlemenizi durduracak hatta gerilemenize neden olacaktır. Bunun farkında olarak İngilizce kaynaklara yönelmenizde fayda var.

Sosyal Medyayı Etkin Kulanın

Bu işin büyük bir bölümü de sosyal medya. Bu nedenle bu adımı asla göz ardı etmeyin. Ülkemizdeki çoğu site sosyal medyayı kendine rakip olarak görüp kullanımını arttırmıyor. Ancak etkin bir kullanımla başarınızı onlarca kat arttırabilirsiniz. Bunu daha rahat görebilmek için dünyadaki örnekleri incelemeyi unutmayın.

Türkiye’deki Kaynakları Takip Edin

Tabii ki ülkemizde kaynakları takip etmeniz gerekecek. Bu amaçlar bizim sitemiz hariç sizlere http://sosyal.ninja/‘yı önerebiliriz. Sosyal medyanın yerli ninjaları sizleri bilgilendirilmek için eğitildiler.