PAYLAŞ
facebook

Bilindiği üzere Facebook, bugünden başlayan F8 etkinliğinde çeşitli duyurularda bulunacaktı. Etkinlik başladı ve duyurular gelmeye başladı. Gelen duyuruları haberimizi güncelleyerek size iletmeye devam edeceğiz.

■ Facebook Messenger ile Alışveriş Sırasında Soru Sorulacak

Bilindiği üzere Facebook Messenger servisini çok önemsiyor. Şimdiki hamlesi ile de Messenger ticari olarak kullanılacak gibi. Yapılan açıklamaya göre Facebook Messenger, internet üzerinden alışveriş sırasında canlı destek hattı gibi kullanılacak. Bu özelliğe göre Facebook yakın zamanda, site üzerinden Dükkan açma özelliğini getirecektir.

■ Facebook Messenger ile Uygulamalar Yüklenebilecek

Mark Zuckerberg, Messenger servisleri için artık Messenger Platform olarak bahsedeceğini dile getirdi. Bu amaçla Facebook Messenger’a uygulama desteği geldi. 3. parti kişiler tarafından Messenger için uygulamalar geliştirilebilecek. Tam olarak ne gibi yeniliklerin geleceğini ileride görecek olsak da, farklılık katılacağı kesin gibi.

Facebook Messenger Uygulama Desteği
Facebook Messenger Uygulama Desteği

■ 360 derece Video Desteği Geliyor

Facebook bundan sonra 360 derece video paylaşma desteğini sunacak. Tabi çoğumuz bize ne, nasıl izleyeceğiz diye düşünüyor olabiliriz. Ancak geçtiğimiz yıl Facebook 2 Milyar
Dolar yatırımla Oculus Rift‘i satın almıştı. Bu özellik sayesinde tüm VR cihazları 360 derece videonun özelliğinden faydalanabilecek.

Facebook 360 derece Video Desteği
Facebook 360 derece Video Desteği

[reklam]

■ Embed Video Desteği Geliyor

Facebook üzerine yüklediğiniz videolar artık sadece Facebook’ta kalmayacak. Gelecek özellik yardımı ile yüklediğiniz videoların embed kodları ile farklı platformlarda da gösterilme olanağı doğmuş oldu.

Bakalım daha ne gibi özellikler ile karşı karşıya olacağız.

 • Bilal

  Bu adamlar iyice aştı. Mark Zuckenberg’i tutabilene aşk olsun. baya iyi ilerliyor facebook

 • Zeki

  Facebook görseline o kadar alışıyoruz sonra değiştiriyorlar temayı alışana kadar uğraş.

 • disqusbll

  çok iyi olacak bence. yeni özellikler hoşuma gitti. bekliyorum nasıl olacağını merak ettim

 • Metin

  Facebook herşeye el atıyo bakalım bu işin sonu ne olacak 🙂