PAYLAŞ
Fight Club

Benim Brad Pitt ile tanışmama vesile olan film. Hatta belki de çoğu kişinin. 1999 yapımı filmi anlayabilmeniz için en az 2-3 defa seyretmeniz gerekebilir. Bu arada ben haftada 1 kere mutlaka seyrediyorum.

Film ismiyle aynı adı taşıyan Fight Club romanından kurgulanma ve başlar başlamaz başrol oyuncularından Chuck, obsesif bir karakterle çıkıyor karşımıza zaten filmdeki çoğu oyuncularda kitaptan alınma. Karakterin en dikkat çeken özelliği ise ağır kronik uyku sorunudur. Saatlerce hatta günlerce uyuyamamakta. Tedavi için gittiği bir terapide, Marla isimli kadın karakterle tanışır. Marla, sanırım bu ismi hiç unutamayacağım ve sizin de hafızanıza kazınacağından emin olabilirsiniz. Evinin yanmış olduğunu gören Chuck, arayabileceği tek kişinin yolculukta tanıştığı Tyler Durden’dır yani Brad Pitt. Ve film bu dakikadan itibaren tamamen sizi hapsedeceği için devamı ile ilgili detay vermek istemiyorum.

Fight Club bittiğinde, nasıl yani? Gibi soruları kendinize sormanız büyük olasılık. İddaa ediyorum, izleyeceğiniz en iyi filmler arasına koyacaksınız. David Fincher’dan inanılmaz bir film, karşısına oturun ve akışına bırakın.