PAYLAŞ
Fitbit Surge

Dünya genelinde spor takip cihazları ile tanınan Fitbit, ürün yelpazesini 2 yeni ürünle genişletiyor. Sızıntıda en dikkat çekici ürün ise Fitbit Surge oldu.

İlk ürünleri ile dünya genelinde büyük yankı uyandıran Fitbit, spor severler tarafından sıklıkla kullanılan bir ürün olmayı başarmıştı. Çıkardıkları ilk ürün, ekranı olmayan bir spor takip cihazıydı. Bileklik olarak tasarlanan ürünü kolumuza takarak hareketlerimizi ve kalp ritmimizi takip etme imkanına erişiyorduk. Telefonumuzla eş çalışan ilk Fitbit üzerinde herhangi bir ekran bulundurmuyordu. Ancak oluşturduğu ekosistem, arkadaşlarımız ile oluşturduğu rekabet ortamı sayesinde insanları spor yapmaya teşvik eden ürünlerin başında geliyordu. Hatta kendi kategorisini oluşturdu diyebiliriz.

Fitbit
Fitbit

Giyilebilir teknolojilerin gelişimi ve akıllı saatlerin yükselişi ile birlikte, yeni gelecek olan Fitbit ürünlerinin saat şeklinde gelmesi bekleniyordu. Ortaya çıkan sızıntılar sonucu yeni duyurulacak olan Fitbit Surge bir akıllı saat olarak tasarlanmış görünüyor.

Yapılan yorumlarda Fitbit Surge bir süper saat olarak adlandırılıyor. İçerisinde dahili adım ölçer, kalp ritim ölçer ve ek olarak dahili GPS bulunuyor. Bu sayede eski ürünlere nazaran GPS yardımı ile daha net bir takip sağlayabilecek. Bu özelliklere ek olarak üzerinde kalp monitörü bulunuyor. Bu sayede sürekli olarak kalp ritmimizi ekrandan kontrol edebileceğiz.

Spor aktivitilerimizi kontrol etmenin yanında, Fitbit Surge süper saat ibaresini tam olarak karşılayacak. Cep telefonumuzla senkron çalışacak Fitbit Surge, telefonumuzdaki çağrıları, mesajları ve müzikleri kontrol edebilecek.

Yeni gelen br diğer ürün ise Fitbit Charge HR oldu. Eski ürünün güncelleştirilmiş hali olarak göze çarpan Fitbit Charge HR, Fitbit Surge alamayacak veya almayacak olanlara hitap eden bir ürün olmuş denebilir. Daha küçük bir ekran ve kısıtlı özellikleri fiyat olarak daha uygun olmasına neden oluyor.

Açıklanan fiyatlar iki ürün arasındaki farkı gösterir nitelikte. Fitbit Surge 249$, Fitbit Charge HR 149$ olarak fiyatlandırılmış. Ülkemize resmi yollarla girip girmeyeceği henüz belli değil. Ancak yine kullanıcıları, ürünü erişebilmek için her yolu deneyeceklerdir.

Siz de Fitbit Surge almak isteyenlerdenseniz; resmi siteleri olan http://www.fitbit.com/home takip edebilirsiniz.

  • Burak Aydın

    Benim gibi haftanın 7 günü spor yapanlar için son derece güzel bir tasarım olmuş. Cep telefonuyla entegre bir biçimde çalışabilmesi de son derece önemli bir özellik.

  • serkan kara

    Sadece bileklik gibi görünümü olması güzel. Sporcular için ideal bir ürün.

  • cengiz

    harika bir ürün alası geiyor insanın ben mesela spor yapmam ama sanırım aldıgım zaman spora başlıcam o yuzden hemen almalıyım