PAYLAŞ
Ford Akilli Bisiklet

MWC2015 kapsamında en ilginç duyurulardan bir tanesi de Ford kanadından geldi. Ford duyurduğu akıllı bisiklet ile, elektrikli bisiklet konseptini çok farklı noktaya taşıyor.

Çoğu kişi haberş görünce Ford tarafından duyurulan bir araç olacağını düşünmüştür. Ancak akıllı ulaşım planı kapsamında duyurulan 2 yeni bisiklet konsepti, pedal gücü ile elektrik enerjisini bir arada kullanıyor. Tabii ki buna benzer ürünler zaten var. Ancak bu ürünleri özel yapan nokta akıllı olmaları.

Bisikletin de akıllısı olur mu demeyin, Ford yaptı. Bisikletler için haırlanacak olan iOS uugulaması sayesinde gideceğiniz yere en yakın rota otamatik olarak çizilecek. Ancak asıl önemli olan ve akıllı yapan nokta, yolculuk sırasında sürücünün kalp atışları sürekli takip edilecek ve belli bir noktayı geçtiğinde motor kendiliğinden çalışarak yorulmayı engelleyecek. Gerçekten çok iyi düşünülmüş bir özellik gibi. Özellikle yokuşların olduğu bir şehirde iseniz tam size göre olabilir.

Ayrıca tasarım bisikletler, araçlarla kolay taşınabilir şekilde hazırlanmaya çalışılmış. Bakalım bu konseptler elektrikli bisiklet kavramını nasıl etkilecek.

  • Sezai.

    Teknoloji geliştikçe yeni yeni sektörler çıkmaya başladı piyasaya. Bu da yeni cıkan sektörlerden birisi olacak gibi.

  • myspor net

    rekabet arttıkça piyasaya her türlü mal çıkıyor.pek tutmasada reklam amaçlı yapılan bir çalışma bence.pek ilgimi çekmedi.