PAYLAŞ
Fotoğraf
Fotoğraf
Fotoğraf

Yaklaşan yılbaşı ile birlikte, herkes birbirine ne yılbaşı hediye alacağına dair sorular sormaya başlıyor. O kadar fazla seçenek var ki, genellikle açık denizde boğulmak üzereyken buluyoruz kendimizi. Bu yazımızda ise açık denizlere açılmadan, sadece fotoğraf severlere özel 5 yılbaşı hediye tavsiyesinde bulunacağız.

1- 50mm f1.8 Lens

50mm f1.8
50mm f1.8

Fotoğrafçılıla yeni uğraşmaya başlamış bir arkadaşınıza alabileceğiniz en iyi hediyelerin başında geliyor. Özellikle 18-55 Kit lensi kullanan bir arkadaşınız varsa,büyük ihtimalle çağ atladığını düşünecektir. Fiyatı da çok aşırı büyük olmayan 50mm f1.8 lensler, fotoğraf sever arkadaşlarınıza alabileceğiniz yılbaşı hediyeleri arasında başı çekiyor.

2- Battery Grip

Battery Grip
Battery Grip

Battery Grip, fotoğraf makinelerinin bil bölmesine geçirilerek kullanılan bir aksesuardır. Türüne göre içine 2 adet pil alabilmekle beraber, kalem pille de çalışmaya olanak verirler. Diğer bir özelliği de dikey kadrajlamada denklansör tuşuna rahat erişmenize yarar. Belki de çoğu kişi için en önemli özelliği, makineye denge getirmesi ve sizi havaya sokması. Aldığınız kişi daha fazla fotoğraf çekmeye başlayacaktır.

3- Lens Termos Kupa

Lens Termos
Lens Termos

İlla ki direk kullanılacak diye birşey yok. Alacağınız lens termos ile arkadaşınıza sürekli hatırlayacağı, kullandıkça gülümseyeceği bir hediye almış olacaksınız. Her fotoğraf meraklısının almak istediği hediyelerin başında geldiğinden emin olabilirsiniz.

4- Lens USB Bellek

Lens USB Bellek

Belkide yazımızdaki en ilginç hediye tavsiyesi budur. O kadar enteresan ki sadece güzel bir hediye almakla kalmayıp, arkadaşınıza etrafındaki gözlerin üzerinde olmasını sağlayacak bir özellik katacaksınız. Hem USB bellek olarak kullanabilecek hem de sürekli sizi hatırlayacağına emin olabilirsiniz. Hediyenin pahasından çok anlamının önemli olduğunu gösteren en iyi örneklerden olacaktır.

5- Kamera Saat

Kamera Saat
Kamera Saat

Hayatının büyük çoğunluğunu fotoğrafçılıkla geçiren arkadaşınıza, her sabahında karşısında olacak bir hediye alarak mutluluk katabilirsiniz. Gerçek anlamda her anında fotoğrafçıkla ilgilenmesine neden olmuş olacaksınız.

Bu arada tavsiye ettiğimiz ürünlerle ilgili, satan diğer firmalara haksızlık olmasın diye ve sizi yanlış yöneltmemek için link vermedik. Eğer bulamadığınız ürünler olursa yorumlardan sorabilirsiniz.

  • Oktay Kurt

    Fotoğraf çekmeyi seven yakın arkadaşıma lens termos almayı düşünüyorum.Güzel bir tasarımı var.Artık kullandıkça beni hatırlar.

  • http://www.omurcek.com Ömürcek

    Yılbaşında hediyeye karşıyım kime ne hediye aldıysam onda bir değerinde karşılıkları oldu hep zarar hep zarar :)) maksat kalpler bir olsun.

  • myth2012

    Gerçekten ilgi çekici hediyeler 🙂