PAYLAŞ
Fujitsu Arrow NX F-04G

Dünya üzerindeki büyük elektronik şirketlerden olmasına rağmen akıllı telefon pazarında çok yer almayan Fujitsu, yeni duyurduğu telefonu Arrow NX F-04G iris tarayabilme yeteneği sayesinde dünya gündemine gelmeyi başardı.

Aslına bakarsan Apple önderliğinde gelişen parmak izi okuyabilen telefonlar özellikle bankacılık uygulamalarında etkin olarak kullanılmaya başlanmıştı. Güvenli yapısı sayesinde ileriye dönük bir hamle olarak görülüyordu. Ancak Fujitsu Arrow NX F-04G bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz teknolojiyi kullanımımıza sunuyor gibi. Arrow NX F-04G iris tarama özelliği sayesinde gözümüzden bizi tanıyarak telefon kilidini açabilecek, aynı zamanda bankacılık uygulamalarında da kullanılabilecek.

Fujitsu Arrow NX F-04G Özellikeri

Aslına bakarsan iris okuma özelliğinin yanında diğer özellikleri nede olsa sönük kalacak ama yine de değinmek gerekli. 5.2 inç Quad HD ekrana sahip model işlemci tarafında 4 adet 2GHz ve 4 adet 1.5GHz hızındaki 8 çekirdekten güç alıyor. Ve 32GB depolama ile 3GB RAM bizlere eşlik ediyor. Android 5.0 Lollipop ile gelecek olan modele 3120mAh batarya güç verecek. Özelliklerine bakıldığında aslında donanımsal olarak da çok güçlü olacak olan modelin, iris tarama özelliği ise kesinlikle modelin assolisti olacak. Bakalım diğer firmalar bu akıma kapılacak mı?
[reklam]

 • ali

  özellikleri iyiye benziyor

 • http://www.sacmalizm.com/ IBRA

  Parmak izi iyi gibiydi ya, ama telefon genel olarak iyi 😀

 • Mustafa

  Değişik olmuş. Benim hoşuma gitti. Kızlar da güzel ama 🙂

 • Hüseyin

  Teknoloji gerçekten ilginç bir yere doğru gidiyor 🙂 Birgün filmlerde gördüğümüz hologramların yapılacağını, lens ile hologramlar üzerinden uygulamalar yönetilebileceğini biliyordum. Ancak iris okuma olayının bi 10-15 yılı var diye düşünüyordum 🙂 Bu haberden sonra lens ile hologram olayını görürsem şaşırmam. Zaten Google Glass ile temelleri atıldı 🙂 bakalım bu akılı telefon çılgınlığında bizi daha neler bekliyor

 • ezgi

  Çok etkileyici gerçekten ama kim nederse desin telefonlar herzaman bu engeller geçilebilir.