PAYLAŞ
Fury

Bazı oyuncular vardır, onlar eğer bir yapıtta oynuyorsalar  “kesinlikle bu film izlenir” dersiniz. Brad Pitt bu klişeyle fazlasıyla uymakta. Fury nerden bakarsanız bakın dünyanın en iyi savaş filmleri kategorisinde ilk 3’e rahatlıkla girer.

Fury çekildiğinde 50 yaşındaydı, fakat bence Brad bile bu yaşına inanamıyor. Bu performansın bu yaşla uyuşması yüz yılda birdir. Öyle ki bu filmden sonra, Brad’in kullandığı saç stili tüm dünyada moda oldu. İçinde bol aksiyon ve kan barındıran film ikinci dünya savaşını anlatılıyor. Amerikalı askerlerden kurulu ekip, Fury adlı tanklarıyla Avrupa kıyılarına doğru ilerlemekte. Ekibin lideri Brad Pitt’in son görevi Nazi kuşatmasındaki birlikleri bölgeden sağ salim çıkartmaktır.

Film içine girip o anları hissedeceksiniz, bakıyorum da bir tane mi oyuncu kötü oynamaz? Hepsi mi olağan üstü? Tüm bunlara verilecek tek cevap sanırım, Evet. Film müziğinden senaryosuna, oyuncularından teknik ekibine kadar her şey dört dörtlük. Film için ayrılan bütçe 68.000.000$, gişelerden yaptığı hasılat ise 205.500.000$.