PAYLAŞ
Game of Thrones

Game of Thrones severler için yine uzun bir ve belkide en heyecanlı bekleyiş başladı. Çünkü dizinin 5. Sezonu bu pazartesi sona erdi. Hem de ne sona erdi. Biz de bu yazımızda sizler için ufak bir sezon değerlendirmesi yapmak istedik. Ancak ufak bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Çünkü her ne kadar elimizden geldiğince üstünkörü anlatsak da yine de SPOİLER yiyebilirsiniz. Hele sezonu hiç izlemediyseniz yazımızı sonra okumayı bile düşünebilirsiniz. Ama mutlaka okuyun 🙂

Aslına bakarsanız 5. sezona bir şokla girdik çünkü daha ilk bölüm yayınlanmadan internete 4 bölüm bir sızdırıldı. Üstelik sızdırılan bölümler çok sakin ve nispeten sönük olunca herkes biraz şoka uğradı. Ancak bu bölümlerden sonra kademe yavaş yavaş arttı ve 8. bölüm ile birlikte tavan yaptı diyebiliriz.

Her sezon olduğu gibi Game of Thrones geleneği olarak kimi sevdiksek öldü. Gelecek sezona kimi seveceğiz acaba ?

Ak Gezenler
Ak Gezenler

Tabi bu sezona kuşkusuz damga vuranlardan biri de Ak Gezenler oldu. Hele ki tasarımcılarının Türk olduğunu öğrenince daha da bir önemsemedik değil.

:: Ak Gezenleri Bir Türk Tasarlamış

Tabiki tüm sezon bir yana son üç bölüm bir yana diyebiliriz. Eğer izlemediyseniz gerçekten mutlaka izleyin ve unutmayın her an spoiler yiyebilirsiniz.

Gelecek Sezon Ne Olacak?

Dizinin bitimi ile çoğu kişi gelecek sezonla ilgili düşünmeye başladı. Ancak sadece diziyi izleyip kitabı okumayanlar bir öngörüde bulunamıyor. Ama bizde bilgiler verip zevkinizi bölmeyeceğiz. 6. Sezona kadar merakla bekleyelim. İşler çok karışacak ama bu kesin.