PAYLAŞ

Game of Thrones 5. sezonun başlamasına sayılı günler kala diziye yeni giren karakterler hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz.

İyi okumalar

Doran Martell

İlk olarak Doran Martell ile başlayalım. Doran Martell 4. sezonda izlediğimiz Oberyn Martell’in abisi, Dorne Prensi ve Güneş Mızrağı Lordu’dur. Kardeşi Oberyn’in aksine sakinliği, tedbirli oluşu ve hislerini gizleyebilmesi ile bilinir. Ayrıca gut hastalığından dolayı yürümekte sıkıntı çekmektedir.

Not: Doran Martell iki kardeşini de Kralın Şehrin’de kaybetmiştir. (Elia Martell, Oberyn Martell)

Doran Martell
Doran Martell

Doran Martell karakterini Da Vinci’s Demons’dan tanıdığımız Alexander Siddig canlandıracak.

Trystane Martell

Doran Martell’in en küçük oğlu. 2. Sezonda Tyrion Lannister, Demir Taht ile Martell ailesi arasındaki soğukluğu gidermek niyetiyle yeğeni Myrcella Baratheon’u Güneş Mızrağına göndermiş ve Trystane Martell ile evlendirmiştir.

 Myrcella Baratheon ve Trystane Martell
Myrcella Baratheon ve Trystane Martell

Trystane Martell karakterini Toby Sebastian canlandıracak.

Myrcella Baratheon

Cercie Lannister ve Kral Robert Baratheon’un kızı olanak biliniyor. Ama biliyoruz ki babası Jamie Lannister.  Myrcella karakterini ilk sezonlarda izledik ancak son sezonlarda görünmeyince unutulması muhtemel diye düşünüp yazıya ekledim. Tabi birde bu karakteri oynayan oyuncu değişti. Yeni sezonda Myrcella karakterine Nell Tiger Free can verecek.

Myrcella Baratheon
Myrcella Baratheon

Sıra Kum Yılanlarında. Kum yılanları Oberyn Martell‘in farklı kadınlardan sahip olduğu piç kızlarına verilen isimdir. 8 tane kum yılanı vardır.

Obara Sand

Oberyn Martell’in en büyük piç kızı. Öfkeli, sabırsız ve savaşçı bir karakter. Mızrak ve kılıç kullanmakta yetenekli. Yeni sezonda babasının intikamını almak için ter dökecek.

Karakteri Keisha Castle-Hughes canlandırıyor.

Obara Sand
Obara Sand

Not : Martell bölgesinde piçlere kum(sand) soyadı verilir.

[reklam]

Nymeria Sand

Oberyn Martell’in ikinci piç kızıdır. “Leydi Nym” olarak anılır. Nymeria kamçı kullanmak konusunda yeteneklidir. Zarif ve kibar bir kişiliği vardır. Karakteri Jessica Henwick canlandıracak

Nymeria Sand
Nymeria Sand

Tyene Sand

Oberyn Martell’in üçüncü piç kızıdır. Babası gibi zehir ve bitkilere ilgisi vardır. Tatlı bir kişiliği olsa da tüm kum yılanları gibi güvenilmez ve ölümcüldür.Karakteri Rosabell Laurenti Sellers canlandıracak

Tyene Sand
Tyene Sand

Diğer kum yılanları daha küçükler ve bu sezon dizide yer almayacaklar.

Areo Hotah

Doran Martell’in muhafız başı ve korumasıdır. Balta kullanmakta ustadır. Karakteri Deobia Oparei canlandıracak.

Deobia Oparei
Deobia Oparei

High Sparrow

High Sparrow(Yüce Serçe), 7 Tanrı’nın günümüzdeki Yüce Septonu’dur. 7 inancının dini lideridir diyebiliriz. Karakteri Jonathan Pryce canlandıracak.

High Sparrow
High Sparrow

Bu sezon izleyeceğimiz Yüce Serçe, kendinden öncekilerden oldukça farklı bir profil çizecek gibi görünüyor. Diğerleri gibi zenginliğe ve gösterişe önem vermeyip, ayak bileklerine kadar uzanan basit bir yün tunik giymesi bunun en açık göstergesi.

Yezzan zo Qaggaz

Yezzan zo Qaggaz, Yunkai’li aşırı zengin bir köle taciridir ve Yunkai’nin Bilge Ustalar’ında yer alır. Kendisinin Yunkai’nin en zengin adamı olduğu söylenir. Karakteri Enzo Cilenti canlandıracak.

Yezzan zo Qaggaz
Yezzan zo Qaggaz

 

  • Meclis-i Âlâ

    Eski karakterler kadar tutulacaklar mı bilmem ama, sabırsızlanıyorum yeni bölümlerini beklerken. Hele ki savaş sahneleri muhteşem oluyor. Taht Oyunları kadar olağan üstü bir dizi daha bilmiyorum.

  • Filmyorumlari

    Çok güzel bir dizi yeni oyuncular katmaları aslında hem iyi hemde kötü çünkü diziyi sevdiren karakterlerin zamanla çıkması biraz diziyi sarsıyor.

  • best54

    Filim oldukca fantastik duruyor izlemek nasip olursa mutlaka seyredicem.