PAYLAŞ

Google tarafından yeni geliştirilen mail uygulaması Google Inbox davetiye yöntemi ile dağıtılmaya devam ediyor. Artık daha hızlı bir şekilde dağıtılması beklenen Inbox davetiyesi elimize geçti ve deneme fırsatı bulduk.

Öncelikle standart Gmail uygulamasının yerine getirilen bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Aslında Google bunu kabul etmese ve Gmail’e yardımcı dese de ileriki dönemde iki uygulama ile devam etmesi zor gözüküyor. Zaten uygulamayı kurcaladıkça Gmail’in geliştirilmiş hali olduğunu anlayacaksınız.

Öncelikle buradaki yazımızda bahsettiğimiz gibi, davetiye isteğinde bulunuyorsunuz. Belirli bir süre sonra size davetiye gelecektir. Bize 9 gün sonra geldi.

Google Inbox Davetiye
Google Inbox Davetiye

Daha sonra telefonunuza göre uygulamayı indireceksiniz. Artık sizin hesabınız davetiyeye sahip olduğu için uygulamada oturum açabileceksiniz. Oturum açtığınızdan sonra uygulama size, kullanım ile ilgili ipuçları verecek. Zaten uygulamanın özelliklerini de öğrenmiş olacaksınız.

Google Inbox – Özellikler

Google Inbox - Hatırlatıcı
Google Inbox – Hatırlatıcı

Inbox bu yapısı ile sadece bir mail uygulaması değil, aynı zamanda bir ajanda olmak istiyor gibi. İstedğiniz zaman, tarih ve yere göre hatırlatıcı koyabilirsiniz.

Google Inbox
Google Inbox

Herhangi bir maili sola doğru sürükleyerek, yine istediğiniz yer ve zamanda okumak üzere erteleyebilirsiniz. Ayarladığınız yer ve zaman geldiği zaman uygulama size maili tekrar hatırlatacak. Böylece bazı durumlarda unutulmayı ortadan kaldırmış olacak.

Google Inbox
Google Inbox

Google Inbox artık gelen mailler içerisindeki önemli noktaları bularak, size maili açmadan gösterebilecek. Böylece hızlı bir şekilde istediğinize ulaşabilecek ve tıklayabileceksiniz.

Google Inbox
Google Inbox

Google Inbox belkide en çok kategorize etme seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Gmail’de de aktif olarak kullanılsa da Google Inbox çok daha gelişmiş bir gruplandırma yapabiliyor. Bu sayede istediğiniz kategoriye ait mailleri filtreleyebiliyorsunuz. Ayrıca kendiniz de gruplara ayırabiliyorsunuz.

Google Inbox

Gelen maillerinizi okuduktan sonra tek yapmanız gereken sağ doğru sürüklemek. Bu işlemden sonra boşa kalabalık yapan mailleriniz ortadan kayboluyor. Bu sayede mail karmaşasından kurtulmamız hedeflenmiş durumda.

Dikkat : Uygulama ilk kurulduğunda bildirimler kapalı durumda. Ayarlardan bildirimleri açarak yeni maillerinizi kontrol edebilirsiniz.

Son Yorum :

Google Inbox, Gmail kullanıcılarının zevkle kullanabilecekleri bir uygulama olmuş. Özellikle bütün işlerini Gmail ile yürüten kişiler için tam çözüm olan Inbox, iş farklı platformlara gelince biraz can sıkıyor. Benim gibi farklı platformlardan mailler kullanan kişiler için kullanımı çok kolay olmuyor. Özellikle iPhone kullanıcıları, kendi mail uygulamalarını kullanmaya devam edeceklerdir. Keşke tam bir mail uygulaması olarak tasarlanmış olsaydı.

Son olarak yakında davetiyeleri gelen kullanıcılar, 2 adet davetiyeye daha sahip olacaklar. Bu sayede 2 arkadaşınızı daha davet edebilebileceksiniz.

Aynı zamanda Inbox kullanıcıları, web tarayıcısı üzerinden de uygulamaya erişebilecekler. Web arayüzü de kullanılabilir şekilde tasarlanmış. Web arayüzüne de aşağıdan erişebilirsiniz.

Inbox Web Arayüzü

  • Oktay Kurt

    Google’dan yenilikler bitmek bilmiyor.İnbox projesi sadece bir Mail sistemi olmak dışında yaşamınızı planlayabileceğiniz,günlük işlerinizi kolaylaştıran bir hizmet sunuyor.Zaman kaybetmeden davetiye isteyin,İnbox’a alıştıktan sonra hiç bırakamayacaksınız.

    • http://www.tavsiyelazim.com/ Ayhan Korkmaz

      Bana göre bütün işleri gmail üzerinden görenler için harika olmuş.Ancak farklı mail adresleri kullananlar yine farklı mail istemcilerine yönelecektir.