PAYLAŞ
Google I/O 2015

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Google I/O etkiliği bu yıl da 28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bildiğiniz gibi Google I/O etkinliği Google ürünleri için yazılım gelişitirenler için gerçekleştirilen bir geliştiriciler etkinliğidir. Özellikle Android geliştiriciler bir araya toplanıyor ve bir ortam oluşturuluyor.

Diğer yandan da Google yeni ürünleri hakkında duyuruları genelde Google I/O etkinliğinde gerçekleştiriyor. Peki Google I/O 2015‘te bizi neler bekliyor ? Bu yazımızda da Google I/O 2015 etkinliğinde neler karşımıza çıkabileceğine dair ön görülerde bulunacağız.

Android M

Android M
Android M

Yeni Android sürümü olacak olan Android M büyük ihtimalle bu etkinlikte gösterilecek ve detaylandırılacak. Tüm detaylar duyuralacaktır.

Chrome

Bu etkinlikte en çok Chrome ile ilgili gelişmeler ortaya çıkabilir. Büyük ihtimalle mobil platformdaki Chrome ile ilgili iyileştirmeler gerçekleşecektir.

Google Cast

Google Cast
Google Cast

ChromeCast olarak sunulan cihazın bir yeni versiyonun duyurulması bekleniyor. HDMI dongle olacak ve akılsız televizyonları akıllı yapacak bir yapısı bulunacak.

Android Wear

Büyük ihtimalle Apple Watch çıkışıdan sonra yeni bir Android Wear güncellemesi gelecektir ve yeni özelliklere kavuşacaktır.
[reklam]

Akıllı Evler

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde de söylediğimi gibi Google IoT için özel bir Android geliştiriyor dedikoduları geliyordu. Bu etkinlikte belki IoT ile ilgili duyurular gelebilir.

Bakalım etkinlikte bizleri neler bekleyecek. Etkinlik ile iligli haberleri sitemizden bulabileceksiniz.