PAYLAŞ
Hangouts

Google her geçen gün kendi ürünlerini hayatımıza sokmak için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Özellikle dünya genelinde rakiplerinin arkasında kaldığı platformlarını, insanların hayatını kolaylaştıracak projelerde kullanarak alışkanlık edindirmeye çalışıyor. Bu etkinliklerden bir tanesi de Hangouts adına olacak gibi.

Daha önceden ortaya çıkardığı Helpouts servisi ile, insanların birbirlerine yardım etmelerini sağlamak isteye Google, bu sefer Hangouts servisini ürün satışlarında kullanmak istiyor. Google Play üzerinden satışını gerçekleştirdiği cep telefonu, tablet ve Chromebooklar için bir yardım servisi oluşturmak istiyor. Ürün satış sayfalarında var olan Bize Ulaşın ibaresi yazılı olarak iletişime geçecekken, aynı zamanda mesai saatleri içinde alt tarafında Videolu Görüş seçeneği yer alacak. Bu sayede ürünü almak isteyen müşteriler, akıllarındaki soruları almadan satış temsilcisine sorabilme imkanına erişecek. Böylece ürünle ilgili kafasındaki soru işaretlerini silmiş olacak.


Şu anlık Google bu hizmeti kendi satışlarında kullnacaksa da ileri dönemlerde olumlu sonuçlar gelirse, büyük satış firmaları da bu yönteme başvuracaktır.

  • Sezai Acıma

    Skype gibi devler dururken hangouts ne derece başarılı olur muamma doğrusu

  • disqusbll

    valla skype falan var ayrıca google ın vhaton u falan da diğer ülkelerde kullanılıyor mu bilmiyorum

  • Muhammet

    Oo biz daha yeni yeni interner üzerinden Canlı Yayın uygulamasına geçtik adamlar uçmuş.