PAYLAŞ
Google Şoförsüz Araç

Bilindiği üzere Google, bir süredir soförsüz araç tasarımları gerçekleştiriyor v kendi çapında denemeler gerçekleştiriyor. Aslına bakarsanız Google’ın kendi planları için önemli olan bu gelişme dünya genelindeki teknolojiye de büyük katkı yaratacak türden.

Temel mantık çok basit aslında. Otomobiller bir şoföre ihtiyaç duymadan kendi kendine gidebilecekler. Aslında bu şu an bazı firmaların yaptığı sürüş asistanlarından biraz, hatta baya farklı bir konsept. Çünkü sürüş asistanlarında illa şoför olmak zorunda ve direksiyonda olmak zorunda. Ancak Google’un planına göre araçlar tamamen şoförsüz olarak yola çıkabilecek.

Tam anlamıyla devrim niteliğindeki bu olay izinler konusunda büyük sıkıntı yaşacayacak gibi. Çünkü resmi makamlar bu olayın testi içi dahil izin vermekten korkuyorlar. Ancak görünüşe göre Google şoförsüz aracını test edecek.
[reklam]
Google’un resmi blogundan yapılan açıklamaya göre bu yaz California’da prototip araç test edilecek. Bakalım bu olay nereye gidecek.

Kaynak : Google Resmi Blogu

  • http://www.sakaryadanhaber.com best54

    geleceğin aracları şimdiden tanıtılmaya başladı çok güzel bir gelişme

  • mehmet

    google işi bilir her zaman 🙂

  • Hüseyin

    Bu kadar hazıra düşkünlük bana pek iyi gelmese de teknoloji açısından ve ilerde kullanım açısından iyi olacak gibi gözüküyor.