PAYLAŞ
Google Translate

Google resmi blog hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile, Google Translate uygulamasına gerçek zamanlı çeviri özelliğini getireceğiniz duyurdu.

Dünya üzerinde başta ülkemiz olmak üzere, birçok ülkede Google’ın en çok kullanılan servislerinden bir tanesi Google Translate’dir. Google Translate servisi sayesinde bilmediğiniz diller arasında çeviri yapabiliyoruz. Özellikle yurt dışına gidenler için bulunmaz fırsat olan servis, şu ana kadar yazılı olarak çeviriyi destekliyordu. Ancak yapılacak güncelleme ile artık fotoğrafları ve sesleri gerçek zamanlı olarak çevirebilecek.

Resimler üzerinde yapılacak çeviri, temel olarak restorantlardaki ve şehir tabelalarındaki yazıları çevrirme üzerine yoğunlaştırılmış. Bu sayede bilmediğimiz bir dil kullanan şehirde, rahat bir şekilde dolaşabileceğiz. Ancak Şu anlık bu işlemler için İngilizce bilmemiz gerekecek. Çünkü ilk etapta sadece İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça ve Fransızca dillerini destekleyecek.

Google Translate Gerçek Zamanlı Çeviri

Gelecek güncelleme ile aynı zamanda gerçek zamanlı ses çevrimi de yapılabilecek. Ancak yine ilk etapa türkçe desteklemeyeceği için, bizim için resim üzerinden çeviri biraz daha iyi olacaktır.

Google Translate Ses Çevrimi

Yapılan açıklamada güncellemenin, yakında zamanda Android ve IOS platformuna geleceği söyleniyor. Umarız en kısa sürede Türkçe dil desteği ile karşımıza çıkar.

 • Sezai Acıma

  Google bildiğin diğer çeviri alternatiflerini devre dışı bırakmaya çalışıyor bence. Tekelleşmek her firmanın hayalidir çünkü.

 • kaan

  gerçekten harika bir uygulama zaten google bu işin piri

 • hakan

  google bu işi biliyor abi

 • Seyhan yılmaz

  Türkçe de başarılı olacağını sanmıyorum nedense çünkü şuanki transetle bile kötü bence.