PAYLAŞ

Google her geçen gün farklı bir alanda, farklı bir ürünler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu seferki alan aslında internetle alakası olsa da donanım olması gereği biraz şaşırtıcı oldu. Çünkü Google OnHub isminde bir modem ile evlerimize girmeye devam edecek.

Aslına bakarsanız Google son zamanlardaki hamlesi ile bu hamleye hazırlık yapmış da sayılır. Çünkü detaylarına baktığımızda OnHub Modem gelişmiş özellikleri bünyesinde barındıran bir router olarak karşımıza çıkacak.

OnHub Özellikleri

OnHub beklendiği gibi normal ir modem olmaktan uzak olarak tasarlanmış. 1900 Mbps‘e kadar hızları destekliyor. Ayrıca akıllı sistemi sayesinde sistemdeki arızaları bulmanıza yardımcı oluyor. İçindeki dahili 13 anten yardımı ile uzak mesafelere yayın yapabiliyor.

OnHub Özellikleri
OnHub Özellikleri

İçine yüklenmiş gelişmiş yazılım sayesinde kullancısına tam hakimiyet sunmayı hedefleyen Google, tüm bağlantıları net olarak gösteren ve kontrol eden bir sistem getirmiş durumda.

OnHub sadece bir modem olmakla kalmıyor, aynı zamanda Bluetooth Smart Ready ve Google tarafından Nesnelerin İnterneti için tasarlanan Weave destekliyor.

Bakalım bu hamle Google’a neler katacak veya götürecek. Ancak yakın zamanda daha akıllı modemler göreceğimiz kesin.