PAYLAŞ
Hannibal

Birçoğumuz Kuzuların Sessizliği’yle tanıdık Hannibal Lecter’ı. Yamyam desek belki biraz ağır olur gibi çünkü o daha profesyonelce yiyor insan etini, sanata dökerek. Şimdi dizi haliyle daha çekici, daha soğukkanlı ve daha güncel…

Dr. Hannibal Lecter alanında başarılı bir psikiyatristtir. Entelektüel bir kişiliğe sahip olan Hannibal sanatın çoğu alanıyla iç içedir ve aynı zamanda mükemmel bir aşçıdır. Bu gibi sebepler ve -tabi ki de psikiyatrist olması hasebiyle- insana nasıl yaklaşacağını bilmesiyle onun suçlu olabileceğini hiç kimse tahmin edemiyor. Birileri ölüyor, insanlar parçalanıyor, bazı organları ortada bile yok ama bunu yapan herkes olabilir de asla Hannibal(!) İşte insanlar üzerinde böyle bir etki bırakan birisidir Hannibal.

Will Graham ise psişik güçleriyle suç mahallinde katilin nasıl bir yol izlediğini, maktul veya maktulleri nasıl öldürdüğünü hisseden birisidir ve FBI’ya yardımcı olmaya çalışır. Fakat bu psişik güçleri Will’e zarar vermeye başlamıştır ve onu bir nebze olsun dengesizleştirmiştir. Psikiyatristi olarak gittiği Hannibal da Will’in bu gelgitlerinden yararlanır ve cinayetleri Will’in üstüne yıkar. Zaten Hannibal’dan kimse şüphelenmiyordur bir de üstüne üstlük olayları yıkacak kişiyi de bulmuştur. Bununla da kalsa yine iyi, öldürdüğü insanların farklı farklı organlarını mükemmel aşçılığıyla akşam yemeğinde arkadaşlarına sunuyor ve bu arkadaşları içinde FBI’dan olanlar da var. Hatta ve hatta Hanibal’ın yemek tarifi kartları ve öldürdüğü insanların kartları var, bunların içinden seçerek yapıyor.

Hannibal - 1
Hannibal – 1

Hannibal - 2
Hannibal – 2


Peki sizce bitti mi? Hayır. Bir de üstüne üstlük yemek sırasında öldürdüğü insanlar hakkında küçük şakalar, espriler yapıyor: ‘Koyun budundan(!) yaptım bunu, keşke bu koyun da daha hızlı koşsaymış’ gibi.

Merak etmeyin midenizin kaldırabileceği bir dizi, Hannibal çiğ çiğ insan eti yemiyor bu çok sıradan olurdu. İnsan etini mükemmel aşçılığıyla süslüyor, resmen ona sanat katıyor.

IMDB : Hannibal

  • rahman

    Hannibal dehset bir dizi ,hayraniyim. Sadece izleyin ve sizde karar verin.

  • w4nted

    daha önce hiç duymamıştım gerçekten faydalı bir yazı olmuş teşekkürler araştırıp izlemeye başlıyorum