PAYLAŞ
Hapishane Konulu Film Önerileri

Hergün neredeyse film izlemek için bilgisayar başına geçiyoruz. Ancak çoğu zaman seçim yapmak çok zor olabiliyor. Bu yazıyı okuduğunuza göre siz de film seçmek istiyorsunuz ve doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizler için hapishane konulu film önerileri listemizi hazırlıyoruz. Aslına bakarsanız listenin sayısını uzatmak çok kolay. Ancak çok fazla uzatmadan liste oluşturup, gerekirse farklı yazılarla sayıyı arttırırız. O zaman hemen listemize girelim.

1- Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli
Esaretin Bedeli

Dünya genelinde en çok izlenen filmlerin başında kesinlikle Esaretin Bedeli geliyor. Hapse karısını ve sevgilisini öldürmekten giren Andy Dufresne zamanla hapishane yönetimini ele geçirerek istediklerini yaptırır. Onların muhasebe işlerini yapar ancak kendini de garantiye almıştır.

2- Yeşil Yol

Yeşil Yol
Yeşil Yol

John Coffey hapse iki küçük çocuğu öldürmek suçundan girmiş bir dev olarak herkesin gözünü korkutuyor. Ancak o cüssenin içinde çok farklı bir karakter vardır.

3- Hücre 211

Hücre 211
Hücre 211

Hapishanede gardiyan olarak göreve başlayacak olan Juan dayanamaz ve bir gün önceden iş ortamını görmek için gider. Ancak şans o ki o anda hapishanede gardiyanlara karşı istan başlar ve Juan mahkumların arasında kalır. Eğer bu filmle ilgili daha detaylı açıklama merak ediyorsanız sizi yazımıza alalım.

Hücre 211

[reklam]

4- Alcatraz’dan Kaçış

Alcatraz'dan Kaçış
Alcatraz’dan Kaçış

Gerçek yaşanmış bir hayat hikayesini konu alan film, kaçılması imkansız olarak görünen Alcatraz hapishanesinden kaçmaya çalışa üç mahkumu ele alır. Planı hazırlayan banka soyguncusu Morris‘in gerçek öyküsünü 1979 yapımı filmden görebilirsiniz.

5- Pardon

Pardon
Pardon

Listede herzaman yabancı yapım filmler olacak değil ya. Türk yapımı Pardon da hapishane konulu filmler mevzu olunca mutlaka izlenmesi gereken filmler arasına girer. Adından da anlaşılabileceği gibi hapse bir hata sonucu giren kişilerin konu alındığı filmi izlemediyseniz mutlak izlemelisiniz.

Aslında liste çok rahat uzatılabilir. Ancak bu yazımızı burada sonlandıralım. İleriki dönemlerde yeni bir liste oluşturarak meraklılarına sunarız. Eğer listeyi beğendiyseniz yazımızı paylaşıp, sosyal medya hesaplarımızı takip ederseniz seviniriz. Hekese iyi seyirler.

 • Talha

  Pardon filmini şiddetle öneriyorum Ferhan Şensoy kendini izletmeyi bilenlerden birisi.

 • Fatos

  Experiment hapishane deneyi filmini atlamayin lutfen.

  • http://www.tavsiyelazim.com/ Ayhan Korkmaz

   Teşekkürler, ancak elbette hepsini yazmak imkansız oluyor. Yorumlarla konu tamamlanacaktır.