PAYLAŞ
HTC Grip

HTC MWC2015 gahilinde duyurularına devam ediyor. HTC One M9 ve Vive yanında sönük kalsa da bir adet de akıllı bileklik duyurdu. Özellikle sporcular için hazırlanan HTC Grip, özellikleri ile sporcuların işini görecek düzeyde.

Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta, ürünün bir saat değil akıllı bileklik olduğudur. Zaten özelliklerine de baktığımızda sporculara yönelik özellikler ile donatılmış durumda. GPS desteği ile birlikte tam bir antrenman takip cihazı halinde olan HTC Grip, basit kontrolü ile dikkat çekiyor. Üzerinde bir adet buton bulunduran ve 1.8 inç AMOLED dokunmatik ekran kontrolünü de üzerinde barındırarak tam olarak rahatlık sağlama peşinde.

Sporculara uygun olarak tasarlandığı için, spor esnasındaki kat edilen mesafe, yakılan kalori, hız, rota süre bilgileri kayıt altına alınıyor. Ayrıca sosyal ağ entegrasyonu ile birlikte arkadaşlarınızla rekabet ortamı da atlanmamış. Bir diğer özelliği ise uyku düzenininizi kontrol etmesi. Sporcular için üretildiği göz önüne alındığında önemli bir özellik oluyor. Diğer yandan ise IP57 sertifikası sayesinde su damlalarına karşı dayanımlı bir yapıya sahip.

Bluetooth desteği sayesinde Android 4.3 üstü ve iOS 7 üstü işletimsistemine sahip cihazlarla bağlantı kurarak, daha etkin izlemeye imakan tanıyor.

HTC Grip
HTC Grip


Pil performansı olarak GPS kapalı iken 2.5 gün sunarken, GPS açıkken 5 saatlik bir kullanım sunuyor.

Genel olarak değerlendirmek gerekirse, sadece spor için bir akıllı bileklik düşünen kişiler için bir alternatif olan HTC Grip, 200 Dolar fiyat etiketi ile sizleri bekliyor.