PAYLAŞ
İzlenmesi Gereken Psikolojik Filmler

İzlenmesi gereken psikolojik filmler başlığı altında, psikolojiye etki eden ve ilgi çekici filmleri bir arada derledik. Film severlerin ilgi gösterdiği psikoloji konulu filmler arasında en çok beğeni toplayanların konuları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Beyza’nın Kadınları

Beyza’nın Kadınları
Beyza’nın Kadınları

İstanbul halkının bir hayli korkutan kesik bacak cinayetleri döneme damgasını vurur. Komiser Fatih, bu cinayetleri çözümü için olaya el koyar. Yardımcısı olan seri katil uzmanı Doruk ile olayları araştırmaya başlarlar. Doruk bu olayları araştırırken karısı Beyza, bilinç kayıplarıyla başetmeye çalışmaktadır. Beyza, nasıl olduğunu anlamadan bu kesik bacak cinayetlerine kurban olanlarlar arasında tuhaf bir ilişki olduğunu farkeder.

Deney

Deney
Deney

2001 yapımı olan ve bir hayli ses getiren Deney filminde, 26 kişilik bir grup deney için gardiyan ve tutuklu rolüne gireceklerdir. Deneyin ilerleyen zamanlarında olaylar bambaşka bir boyuta geçer ve karmaşık bir hal alarak kontrolden çıkar.

Pi’nin Yaşamı

Pi'nin Yaşamı
Pi’nin Yaşamı

Hindistan’dan Kanada’ya gitmek için yola çıkan bir yük gemisi, trajik bir şekilde içindeki hemen hemen tüm canlılarla birlikte batar. Gemiden geriye kalan bir can kurtaran filikası ve içinde bir kırık bacaklı zebra, orangutan, 300 kiloluk Bengal kaplanı ve Pi isimli 16 yaşındaki Hintli bir çocuk. Pi, zekası sayesinde besin zincirine kurban gitmeden en yakın adaya varana kadar vahşi Bengal kaplanı ile yaşamayı başarır.

Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası
Kelebeğin Rüyası

Zonguldak’ta yaşayan iki genç şair Rüştü ile Muzaffer, dönemin vebası olan verem hastalığının pençesindedir. Belediye başkanının kızı olan Suzan, şehre gelir ve çevrenin tepki göstermesine rağmen bu iki genç şair ile arkadaş olur.

Koro

Koro
Koro

Fransa’da erkek öğrencilere eğitim veren bir yatılı okul, egoist ve disiplin delisi bir müdür tarafından yönetilmektedir. Müdür’ün bütün disiplin kuralları ters etkiye neden olmakta ve okuldaki tüm çocuklar asi davranışlar sergilemektedir. Okula müzik eğitmeni olarak bir öğretmen gelir ve çocukların hayatının bir müzik korosu kurarak tamamen değiştirir.

Başlangıç

Inception
Inception

Doğaüstü olaylar, bilim kurgu ve fantastik konuların bir arada harmanlandığı ilginç senaryosu olan farklı bir filmdir ‘Başlangıç’. Bu filmde çok yetenekli bir hırsız olan Dom Cobb’un yaşamına tanıklık ediyoruz. Hırsızlıkta uzmanlık alanı, zihnin en karanlık olduğu rüya sırasında, özel yeteneği sayesinde bilinçaltının derinliklerinde saklanan sırları çalmaktır.

-> Başlangıç Filmi 

Tehlikeli Oyun-Die welle

Tehlikeli Oyun
Tehlikeli Oyun

1967 yılında Kaliforniya’da yaşanan gerçek bir olayı ele alarak perdeye aktarılan filmde, insanları robotlaşmaya sürükleyen ideolojilerin insanlar ve toplum üzerindeki etkileri konu ediliyor.

-> Tehlikeli Oyun

Billy Elliot

Billy Elliot
Billy Elliot

11 yaşında bir çocuk olan Billy, yaşıtlarına göre fazlasıyla olgun davranışlar sergiler. Ancak, Billy bir gün ailesine bale yapmak istediğini söyler ve ailesi tarafından oldukça farklı tepkiler almasına neden olur.

İçinde Yaşadığım Deri

İçinde Yaşadığım Deri
İçinde Yaşadığım Deri

Ünlü bir plastik cerrahının eşi, kaza sonucu derisini yanarak kaybeder. Cerrah 12 yıl boyunca eşine deri yaratmak için çalışmalar yapar. Ancak, eşi intihar eder ve bu intihar sonucu küçük kızı travmalar yaşamaya başlar.

Öldüren Sis -The Mist

Öldüren Sis -The Mist
Öldüren Sis -The Mist

Muhafazakar insanların yaşadığı bir kasaba ve bu kasabada yer alan özgür düşünceli gençler arasında gelişen olaylar konu edilir.

İntihar Odası

İntihar Odası
İntihar Odası

Farklı davranışları olan Dominik, ailesinden beklediği ilgi göremez ve sürekli dışlanır. Bunun üzerine kendisini internet oyunlarına veren Dominik’in hayatında sıradışı olaylar yaşanır.

Bipolar

Bipolar
Bipolar

Bipolar bozukluk yaşayan Harry isimli bir adam, tedavi olmak için kliniğe yatar. Klinikte geçirdiği tüm zamanı kamera ile izlenen Harry’nin düzelme gösterip göstermeyeceği konu edilir.

Ara

Ara Filmi
Ara Filmi

Tek bir apartman dairesinde yaşayan 4 kişi ve bu kişilerin birbirine karşı duydukları sevgi bağı ile birlikte yaşanan aldatma, kırgınlık olayları konu edilir.