PAYLAŞ
Quentin Tarantino Filmleri

Quentin Tarantino, 1990 yılların başında Amerikan film klişelerine yeni bir soluk getirmiş ve kısa sürede en tanınmış genç yönetmen olmuştur. Kanlı şiddet sahnelerini cesurca kullanmasıyla ününe ün katılan Quentin Tarantino’nun izleyebileceğiniz en iyi filmlerini sıraladığımız makalemizi incelemenizi öneririz. Film severlerin büyük ilgi gösterdiği Quentin Tarantino filmleri tüm zamanların en çok izlenenleri arasında yer alıyor. İzlenmesi gereken Quentin Tarantino filmleri önerilerimizi beğeneceğinizi umuyoruz.

Soysuzlar Çetesi

Soysuzlar Çetesi
Soysuzlar Çetesi

Fransa’nın Alman kuşatması altında olduğu dönemleri yansıtan filmde, savaştan zarar gören sivillerden biri olan Shosanna’nın hayatı konu ediliyor. Shosanna, kuşatma sırasında ailesinin canice öldürülmesine tanık olmuş ve kendisini zor da olsa kurtarmayı başarmış. Ardından Paris’e gidip burada yeniden bir hayata başlamasının öyküsünü izliyoruz.

Günah Şehri

Günah Şehri
Günah Şehri

Aşık olduğu kadınla ilk kez geçirdiği gecenin sabahında kadının yanı başında öldüğünü gören Marv, başına geleceklerden habersizdir. Cinayetin işlendiği sırada kadının yanında kendisi olduğu için polis tarafından cinayet zanlısı durumuna düşer. Polis, Marv’in peşindeyken, Marv’de gerçek katilin peşine düşmüştür.

Ölüm Geçirmez

Ölüm Geçirmez
Ölüm Geçirmez

Ölüm geçirmez isimli mekanizma sayesinde her türlü trafik kazasını yara almadan kurtulan Mike, cinayetlerini bu mekanizma sayesinde kolaylıkla gerçekleştirir. Özellikle genç kadınlara karşı işlediği saldırılarda kullandığı bu mekanizma sayesinde acımasız bir katil olarak tanınmıştır.

Zincirsiz

Zincirsiz
Zincirsiz

Köle Django ile Alman asıllı ödül avcısı Schultz’un yolları kesişir. Django, eski efendisini ele geçirmek için Güney bölgesine gelmiştir. Ölü ya da diri olarak ele geçirmek istediği efendisi için Schultz ile anlaşma yapar.

Ustura

Ustura
Ustura

Machete, içinde yer aldığı çete tarafından ihanete uğrar. Bunun üzerine çete liderinden intikam almak ister. Bu konunun vahşi bir görsellikle sahneye aktarılmasını izliyoruz.

İlişki Durumu: Kaçamak

İlişki Durumu Kaçamak
İlişki Durumu Kaçamak

Fazlasıyla çapkın bir adam olan Arnold Albertson, Brodway’de iyi bir yönetmendir. Arnold’un son zamanlarda birlikte olduğu Isabella isimli hayat kadını, tam bir oyuncu olabilecek profile sahiptir. Arnold, Isabella’yı oyuncu yapmak ister ancak bu durum hem iş hem de özel hayatını oldukça zora sokacaktır.

Pulp Fiction

Pulp Fiction
Pulp Fiction

Tarantino imzalı bu filmde Honey Bunny ve Pumpkin isimli iki genç birbirilerine aşık küçük birer soyguncudur ve hayatlarına hareket katmak için yola koyulurlar. Diğer bir yandan tecrübeli iki gangster, ödemeyi geciktiren birkaç sahtekar genci vurmaya gider.

Kill Bill Volume 1

Kill Bill Volume 1
Kill Bill Volume 1

Çeşitli olağanüstü yeteneklere sahip olan bir kadın, bir çok büyük suikastlarda aktif olmuştur. Bill tarafından yönetilen çeteden ayrılır ve Bill’den intikam almaya karar verir. Bir sabah arabada hissiz bir şekilde gözünü açan Gelin, düğün gününde kendisine yapılanları hatırlar ve bu doğrultuda büyük bir intikam planını yürütmeye başlar.

Dört Oda

Dört Oda
Dört Oda

Yeni yılın arifesinden birbirinden ilginç olaylar gelişir. Bir otelin bağımsız dört odasından kalanların başına gelen saçma olaylar birbiriyle ilintilidir. Bu olayların eğlenceli bir komediyle sahneye aktarıldığı film Tarantino imzalıdır.

Rezervuar Köpekleri

Rezervuar Köpekleri
Rezervuar Köpekleri

Quentin Tarantino’nun ilk uzun metraj filmi olan Rezervuar Köpekleri sayesinde ünü epey artmıştır. Rezervuar Köpekleri filmi orjinal bir soygun hikayesini ele alıyor. Büyük bir hırsızlık planı için bir araya toplanan ekip, aslında birbirilerinin isimlerini dahi bilmedikleri bir gruptan oluşur. Soygun sırasında beklenmedik bir aksilik yaşanır ve ortalık kan gölüne döner. Ekip, bu sırada polisten kaçmaya çalışırken aralarında casus bir polisin olduğunu öğrenir. Şiddetin sürekli arttığı aksiyon dolu psikolojik bir savaş filmini izleyeceksiniz.

::Soygun Konulu Film Önerileri

Jackie Brown

Jackie Brown
Jackie Brown

Meksika’lı bir havayolu firmasından çalışan Jackie Brown, nakde ihtiyacı olduğu için silah kaçakçılığına başlar. Kaçakçılık sırasında polis tarafından deşifre olur ve yarım milyon dolarlık parayı elde etmek için büyük bir mücadele başlar.